Yasak aşk kurbanları mı?

Kayseri Talas'da kaybolan 3 çocuk için arama çalışmaları sürerken, dün sabah programıma bağlanan bir bayan izleyici, 11 yaşındaki Türkan Ay'ın teyzesi Öznur Hanım'ı işaret etti.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 26.09.2009 12:25 ABONE OL
Kayseri Talas'ta bayramın ikinci günü şeker toplamak için çıktıkları evlerine bir daha geri dönmeyen Türkan (11), Ahmet (8) ve Dilruba'yı (7) bulabilmek için yürütülen çabalardan henüz bir sonuç çıkmadı.

TAKVİM Gazetesi'nin haberine göre; Günlerdir evlatlarından bir haber bekleyen acılı aileler ise dün sabah programıma katıldı, Türkiye'ye gözyaşları içinde seslendiler.

İKİ ERKEK SİYAH BİR ARACA BİNDİRMİŞ

Duyarlı vatandaşlar, ailelerin bu acılı çığlıklarına sessiz kalmadı. Çocuklarla ilgili bilgi sahibi olanlar ardı ardına telefonlara sarıldı. Bu telefonlardan en çarpıcısı oğlundan aldığı bilgiyi paylaşan bir izleyicinin açıklamalarıydı."Oğlum, kaybolan çocukları görmüş. O akşam saat 18.00 civarında caddenin başına kadar gelmişler. Oğlum onların caddenin karşısına geçeceklerini sanmış ama caddeden karşıya geçecekleri sırada yanlarında bir panelvan araç durmuş. Siyah renkliymiş. İçinden takım elbiseli iki erkek inmiş, çocuklarla konuşmuşlar ve üç çocuk da içine binerek gitmişler. Çocuklara karşı bir zorlama filan olmamış" dedi.

"TEYZE BİLİYOR AÇIKLASIN"

İzleyicinin siyah araba açıklamasının ardından programa bu kez bir bayan izleyici bağlandı. Kaybolan çocuklardan Türkan'ın ailesinin çok yakın komşusu olduğunu söyleyen telefondaki ses, Türkan'ın teyzesi Öznur Hanım'ın özel yaşamının çocuklarının kaçırılma olayıyla ilişkisi olabileceğini iddia etti.

"Öznur 4 ay önce eşinden boşandı. Daha bayramın birinci günü yani çocuklar kaçırılmadan bir gün önce ablası Özlem yani Türkan'ın annesi bana bu konuyla ilgili dert yandı. Öznur bir müteahhitle görüşüyormuş kocası yakalamış bir hafta içinde boşamış. O kişiden şüpheleniyorum çünkü onun siyah bir arabası olduğunu duydum ayrıca eşine de bakılsın çünkü onun da yuvası yıkıldı" dedi.

Stüdyo bir anda buz kesti. Öznur, bu bilgileri o dakikaya kadar Kayseri Emniyeti ile bile paylaşmamıştı. Önce reddetti ancak sonra telefondaki hanımın anlattıkları kısmen de olsa doğruladı. "Benim bahsedilen müteahhitle ilişkim yok. Eşim bir kez telefonla konuşmamızı duyduğu için beni 1 haftada boşadı" dedi.

Kilit soru ise Türkan'ın bahsi geçen müteahhidin arabasına binip binmeyeceği yani müteahhidi tanıyıp tanımadığıydı. Öznur Hanım tanımadığını söyledi, bu olayı açığa çıkaran komşuları ise tanıdığını. Türkan, bahsi geçen müteahhidi Öznur Hanım'ın iddiasının aksine tanıyormuş yani arabasına tereddütsüz binebilirmiş.

BUGÜN NELER OLDU