İndirimin nedeni at eti çıktı

Konya'da, evinde at keserek etini lokantada müşterilerine yedirdiği iddia edilen bir kişi polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada, bir ata ait iskelet ile işkembe bulunurken, iş yerinden de 93 kilo et çıktı.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 10.10.2009 15:45 ABONE OL
Konya Emniyet Müdürlüğü Karatay Araştırma Ekipleri askere giden oğlu'nun lokantasını işleten Yusuf A.'nın sürekli at satın aldığını tespit etmesinin ardından araştırmaya başladı. Yapılan araştırmada şüpheli Yusuf A.'nın lokantasında ucuz fiyata et satmasından şüphelenen polis Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla evde arama yaptı.

Aramada bir ata ait iskelet ve işkembe ile ahırda kesime hazır olduğu sanılan biri topal iki at bulundu. Gözaltına alınan Yusuf A.'yla birlikte zabıta ekiplerini durumdan haberdar eden polis lokanta'da da arama yaptı. Aramada, derin dondurucuda ne olduğu belli olmayan büyük baş hayvandan geriye kalan 93 kilo et bulundu. Lokantanın kapısında yazan, "Tam Ekmek Adana Kebap 2 TL, Et Kavurma 2,5 TL, Tavuk Bonfile Şiş 2 TL yazısı dikkat çekti. Suçlamaları kabul etmeyen Yusuf A. Konya Numune Hastanesi'nden sağlık kontrölünden geçirilmesinin ardından Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

93 KİLO NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN ET ÇIKTI

Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürü İbrahim Aydın, polisin kendilerine haber vermesinin ardından lokantada yaptıkları aramada 93 kilo cinsi belli olmayan büyükbaş hayvan eti bulduklarını söyledi. Zabıta Müdürü Aydın, "Söz konusu iş yerinde yaptığımız kontrolde ne olduğu belli olmayan bir büyükbaş hayvana ait 93 kilo kaçak ete rastladık. Veterinerimiz eti kontrol ettiğinde ne olduğunun belli olmadığı için imhasına karar verdi. Bu yüzden etten numuneler alınarak laboratuara gönderiyoruz" şeklinde konuştu.

Evde bulunan ve ata ait olduğu iddia edilen iskelet, iç organları ve 93 kilo et belediye veterinerliği tarafından el konulmasının ardından alınan numunelerin savcılık talimatıyla laboratuara gönderileceği, kesin sonucun ortaya çıkacağı öğrenildi. İlk belirlemelere göre, yetkililer et ve iskeletin bir ata ait olduğunu belirledi.

BUGÜN NELER OLDU