'Atatürk sağ olsaydı iftihar ederdi'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Atatürk sağ olsaydı Ankara'nın mevcut durumuyla iftihar ederdi'' dedi.

Ankara'nın Başkent Oluşunun 86. yıl dönümü dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde resepsiyon verildi.

Gökçek, burada yaptığı konuşmada, Ankara'nın başkent oluşunun, Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankaralılara hediyesi olduğunu belirtti.

Belediye olarak Ankara'ya her yıl bir şeyler katabilmek için uğraştıklarını ifade eden Gökçek, ''Ankara'nın Avrupa kenti olması için çalışıyoruz. Bunda başarılı oluyoruz ki Avrupa'dan ardarda ödüller alıyoruz. Atatürk sağ olsaydı Ankara'nın mevcut durumuyla iftihar ederdi'' dedi.

Resepsiyonun ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gökçek, Ulus'taki Atatürk Anıtı'nın boyanmasıyla ilgili bir soruya, konuyla ilgili soruşturma başlattığını ve sorumluların hesap vereceğini bildirdi.

Gökçek, heykelin boyasının silinerek heykeltıraşların gözetiminde ve denetiminde eski haline getirilmesi için gerekenin yapılacağını kaydetti.

Bu arada, resepsiyon öncesinde ''Kent Orkestrası'' tarafından mini bir konser verdi ve seğmen gösterisi düzenlendi. Geceye, bazı belediye bürokratları ile vatandaşlar katıldı.
BİZE ULAŞIN