Üç ayda 10 kez basıldı

Şişli'de kumar oynatıldığı iddiasıyla 10'uncu kez basılan iş yerinde 20'si kadın 60 kişi gözaltına alındı.

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 13.10.2009 11:40 ABONE OL
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak-Kumar Büro Amirliğine bağlı ekipler, eski Büyükdere Caddesi'ndeki bir binanın en alt katında bulunan iş yerine, kumar oynatıldığı ihbarı üzerine operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonda, aralarında 20 kadının da bulunduğu toplam 60 kişi gözaltına alındı. İçeride yapılan aramada 5 adet black jack masası, çok sayıda oyun pulu ve kağıdı ele geçirildi.

Operasyon sırasında işletme sahiplerinin, bir süre ekiplere kapıyı açmayarak, kumar oynatılan masaları iş yerinin arka bahçesindeki gizli bölmelere saklamaya çalıştıkları, ancak polisin söz konusu black jack masalarını bulunduğu yerden çıkarttıkları bildirildi.

Son üç ayda 10'uncu kez kumar oynatıldığı iddiasıyla basılan iş yerinde yakalanan 60 kişi, haklarında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yapılmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Polis yetkilileri, ele geçirilen black jack masalarının tanesinin yaklaşık 10 bin dolar değerinde olduğunu ve söz konusu masaların yurda kaçak yollarla sokulduğunu belirtti.

Yetkililer, işletme sahibi hakkında, mühür bozma suçundan birçok kere işlem yapıldığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU