Kaçış savcılık incelemesinde

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Uzan'ın Fransa'ya kaçışını incelemeye aldı. Basında çıkan haberleri ihbar kabul eden savcılığın incelemesi sonucu Uzan'ın yurtdışına çıktığının tespiti halinde hukuki prosedürün işleyeceği bildirildi.

UZAN'I KAÇIRAN DAVALAR

İstanbul 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki zimmet davasında Uzan'ın, annesi, kız kardeşiyle özel banka parasını zimmete geçirmek suçundan 12'şer yıldan az olmamak üzere hapsi isteniyor.
Aynı mahkemedeki off- shore davasında 9 yıldan 31 yıla kadar hapsi isteniyor.
İstanbul 4'üncü Ağır Ceza'daki davada ise Cem, Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan'ın da aralarında bulunduğu toplam 48 sanığın "hileli iflas" suçundan 8 yıla kadar hapsi isteniyor.
İstanbul 7'nci Ağır Ceza'daki davada Cem Uzan aralarında Hakan, Kemal ve Yavuz Uzan'ın da bulunduğu 34 kişi ile birlikte "cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak'', "kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak'', "rüşvet'' gibi suçlarından dolayı 12 ile 45 yıla kadar hapsi isteniyor.
İstanbul 3'üncü Ceza Mahkemesi'ndeki davada kardeşi Hakan Uzan'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi ile Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu'na muhalefetten yargılanıyor.
Cem Uzan, Küçükçekmece 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada, 'güveni kötüye kullanmak'tan 3 yıl 4 ay, tedbir kararlarına muhalefetten de 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

BİZE ULAŞIN