Antalya Limanı'nda patlama

Antalya Limanı yanındaki Serbest Bölge civarındaki bir depoda patlama meydana geldi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 17.10.2009 13:34 ABONE OL

Serbest bölgedeki bir depoda saat 13.00 civarında büyük bir patlama oldu. Patlamanın ardından yangın çıktı. Meydana gelen patlamada can kaybının olmadığı bildirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Olay yerinde inceleme yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin gazetecilere yaptığı açıklamada "Olayda can kaybı yok. Biri ağır olmak üzere 4 yaralı var. Durumu ağır olan yaralı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı." dedi.

Patlama ve yangında işçiler Harun Çeven, Murat Çeven, Ökkeş Tuncer ve Hikmet Kasırga'nın yaralandığı, başına sert bir cisim düşen ve zehirlenen Hikmet Kasırga'nın sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz da yangın ve patlamalarda ölü olmadığını, biri ağır olmak üzere üç kişinin yaralandığını doğruladı. Yangının Karayolları'na bağlı bir zift tankındaki izolasyon çalışmasından kaynaklandığı yönünde bilgi aldığını ifade eden Kaymakam Yılmaz, tankların boş veya dolu olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Yılmaz, yangında ihmalkârlık olup olmadığının araştırıldığını kaydetti.

Patlamanın ardından meydana gelen yangın itfaiye tarafından kontrol altına alındı. Yangın soğutma çalışmaları devam ediyor.

PATLAMANIN MEYDANA GELDİĞİ TANKIN BOŞ OLDUĞU AÇIKLANDI

Antalya Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, Antalya Limanı'ndaki patlama ve yangında biri ağır 4 kişinin yaralandığını bildirdi.

Balcıoğlu, yangının tamamen söndürüldüğü bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada, Karayolları Bölge Müdürlüğüne ait asfalt deposundaki bir tankta, taşeron firma Aydın AŞ tarafından yapılan izolasyon çalışması sırasında patlama meydana geldiğini, ardından da yangın çıktığını kaydetti.

Patlama ve yangında işçiler Harun Çeven, Murat Çeven, Ökkeş Tuncer ve Hikmet Kasırga'nın yaralandığını açıklayan Balcıoğlu, başına sert bir cisim düşen ve zehirlenen Hikmet Kasırga'nın sağlık durumunun ağır olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin de yangının çıkış nedeninin araştırıldığını, ancak henüz kesin bir bilgiye ulaşılamadığını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri ise patlama ve yangının meydana geldiği tankın boş olduğunu, bu sayede yangının kısa sürede söndürülebildiğini söyledi.

Yetkililer, yanan tankın yanındaki üç tankta da soğutma çalışması yapıldığını ve artık tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Antalya Ortadoğu Liman İşletmeleri AŞ Genel Müdür Vekili Taner Güngör, patlamanın olduğu tankın tamamen kullanılamaz hale geldiğini, yandaki bir diğer tankta da hasar oluştuğunu, soğutma çalışmalarına devam edildiğini, maddi hasarın tespit edilmesine çalışıldığını kaydetti.