Mektup verirlerse suç sayılabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK'lıların örgüt taleplerini içeren mektup getirmelerinin suç sayılabileceğini söyledi

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 20.10.2009 ABONE OL
NTV'Ye konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik teslim olan PKK'lılarla ilgili durumu değerlendirdi. Gelen grubun Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a ve TBMM Başkanı'na örgütten bir mektup getirmesi halinde, bunun PKK'nın elçiliğini ve bir nevi örgüt temsilcisi durumu yaratacağını ifade eden Çelik bunun hukuki yaptırımı olabileceğini açıkladı. Kendisinin hukuk eğitimi almadığını ne var ki hukukçuların bu durumu söylediğini vurgulayan Çelik şu anda bir mektup getirmenin amaca hizmet etmeyeceğini anlattı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ise bir gazetecinin, "Teslim olan grubun TBMM'de görüşmeler yapmak istediği de söyleniyor. Böyle bir talep olursa ne dersiniz?'' sorusunu şöyle yanıtladı:

RANDEVU TALEBİ YOK
" Bu girişimin iyi niyetli ve Türkiye'nin 30 yıla yakın uğraş verdiği terörün sona ermesine yol açıcı bir teşebbüs olmasını dilerim. Gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz ve göreceğiz'' diye konuştu. Konuyla ilgili Meclis Başkanlığı'na herhangi bir randevu talebinin ulaşmadığını bildiren Şahin, "Böyle bir talep ulaşırsa, talebi ve içeriğini öğrendikten sonra değerlendirmemizi yapar, ondan sonra kararımızı açıklarız.'' Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da, "Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığı devam ediyor. Bu mücadelenin tek bir boyutu yok. Irak sınırı artık daha güvenli olacak. Teröre karşı verdiğimiz mücadeleyi her boyutuyla sürdürmeye devam ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU