Laf atma savaşı

Edirne'nin İpsala ilçesinde, kızlara laf attıkları iddia edilen ve vatandaşların tepkisi üzerine camiye sığındıktan sonra gözaltına alınan 4 genç, Savcılıkça serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Yeni Karpuzlu beldesinde dün kurulan pazarda ''kızlara laf attıkları'' iddiasıyla beldenin gençleriyle aralarında tartışma çıkan ve kavgada bir kişinin yaralanmasına neden oldukları öne sürülen K.B, E.B, R.B. ve Ü.B'nin, jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

''Kasten adam yaralamak'' ve ''kamu malına zarar vermek'' suçlarından İpsala Adliyesine sevk edilen 4 genç, Savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

OLAY

Çeltik tarlalarında çalışmak üzere geldikleri Yeni Karpuzlu Beldesinde hamallık yapan K.B, E.B, R.B. ve Ü.B. ile beldenin gençleri arasında ''kızlara laf attıkları'' gerekçesiyle tartışma çıkmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Enver Ökmen bıçakla yaralanmıştı.

Bölgede çok sayıda vatandaşın toplanarak laf attıkları öne sürülen gençlerin üzerine yürümesi üzerine, bu kişiler kaçarak Yeni Karpuzlu Camisi'ne sığınmış ve jandarmadan yardım istemişti.

Caminin önünde toplanan çok sayıda vatandaş yetkililer tarafından güçlükle ikna etmiş, 4 genç gözaltına alınmıştı.

BİZE ULAŞIN