"PKK'lılar gelmeyecek"

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 24.10.2009 13:24 ABONE OL
İstanbul Valisi Muammer Güler, kente 28 Ekim Çarşamba günü terör örgütü üyesi mensuplarının gelişinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Güler, Avrupa'daki terör örgütü üyelerinin bir kısmının 28 Ekimde İstanbul'a geleceği yönünde bazı haberlere dikkati çekti.

Vali Güler, ''İstanbul'a söz konusu tarihte terör örgütü üyesi mensuplarının gelişi söz konusu değildir. Önümüzdeki günlerde İstanbul'a böyle bir giriş söz konusu olmayacaktır'' dedi.

Güler, ''Yurt dışından 28 Ekim sonrasında giriş bekleniyor mu?'' sorusuna da ''Onu bilmiyorum ama önümüzdeki günlerde İstanbul'a Avrupa'dan terör örgütü üyelerinin gelişi söz konusu olmayacaktır'' yanıtını verdi.

Vali Güler, ''DTP'nin miting için valilikten izin alacağı yönünde açıklamalar var. İzin verecek misiniz?'' sorusu üzerine de şunları söyledi:

''Bazı terör örgütü üyelerinin Habur sınır kapısında teslim olmaları sırasında ortaya çıkan görüntülerin tekrar sergilenmesine kesinlikle izin verilmeyeceğini ifade etmek isterim. Talep nereden gelirse gelsin, hangi örgütten gelirse gelsin kabul edilmeyecektir. Henüz böyle bir talep de intikal etmemiştir. Talebin intikal etmesi halinde dahi bu tür görüntülerin sergileneceği hiçbir etkinliğe izin verilmesi söz konusu değildir.

Bu tür görüntülerin sergilenmesine müsaade edilmeyecektir, müsamaha gösterilmeyecektir. Kanunun gereği neyse o yapılır. Bu tip gösteriler kanunsuz nitelikte, provokasyona ve süreci siyasileştirmeye yönelik, siyasi bir gösteriye dönüştürme niteliğinde görülmektedir. O nedenle suç teşkil eden görüntüleri de içermektedir. Kanun dahilinde bunlara izin verilmeyecektir.''

BUGÜN NELER OLDU