Ergenekon'da kavga

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 12:35
ABONE OL
1. Ergenekon davasının 120. duruşmasında olay çıktı. Danıştay baskını sanığı Alparslan Arslan ile Osman Yıldırım arasında küfürleşme yaşandı. Arslan, Yıldırım'ın üzerine yürümeye kalkınca mahkeme başkanı tarafından salondan atıldı. Jandarma, Arslan'ı salondan çıkardı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya tutuksuz yargılanan gazeteci Güler Kömürcü Öztürk ve Rafet Arslan da geldi. Bugünkü duruşmada Osman Yıldırım, savunma yapmaya başladı.

Duruşmada Osman Yıldırım ile Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan arasında küfürleşme yaşandı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Hakim Köksal Şengün, Alparslan Arslan'ın salondan çıkarttı.

Savunmasına devam eden Yıldırım, "Benim devletle problemim olmaz. Kimse vatan sevgimi sorgulayamaz. Ben suç işlemedim" dedi. Cumhuriyet gazetesinin bombalanması olayı hakkında bilgi veren Osman Yıldırım, şöyle konuştu: "Saldırıya nasıl ve neden bulaştım bilmiyorum. İki defa bomba attırdım, ikisi de patlamadı. Bombaların patlamamasının ardından içinde bir oyun olduğunu anladım. Daha sonara Alparslan Arslan'la görüştüm, o bomba atacağını söyledi, engellemeye çalıştım ama gidip bombayı attı." Danıştay saldırısını Alparslan Aslan'ın tek başına gerçekleştirdiğini ve kendisinin televizyondan öğrendiğini ifade eden Yıldırım, NTV'de yayınlanan Danıştay saldırısıyla ilgili yayınlanan görüntülerle ilgili bazı ses kayıtlarının silindiğini iddia etti.