Kaçmaz’a ihraç istemi

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 15:18
ABONE OL
Adalet Bakanlığı, Sincan 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz hakkında 4 ayrı adli kovuşturma ve meslekten ihraç edilmesini istedi. Kaçmaz TİB binasına baskın talimatını vermişti.

SÜREÇ BAĞIMSIZ YARGIDA İŞLEYECEK
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargılanması yönünde karar vermesinin ardından soruşturma başlatılan Sincan 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın meslekten ihraç edilme talebini değerlendirdi.

Bakan Ergin, Meclis'te gazetecilerin soruları üzerine, Kaçmaz ile ilgili durumun yeni olmadığını, 2008'de başlamış bir soruşturma olduğunu belirterek, "Teftiş İşleri ve Cezaişleri Genel Müdürlüğümüz kendi işlemlerini bitirmiş, ilgili başsavcılığa göndermiştir. Süreç bağımsız yargıda işleyecektir, sonucu hep birlikte göreceğiz" dedi.

''BANA YAPILMIŞ BİR TEBLİGAT YOK AMA DUYUMLARIM İHRAÇ İSTEMİNİN DOĞRU OLDUĞU YÖNÜNDE''
Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Osman Kaçmaz, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin hakkında yaptığı soruşturma sonunda ''meslekten ihraç isteminde bulunduğu'' yönündeki haberlerle ilgili olarak, ''Bana yapılmış bir tebligat yok ama duyumlarım ihraç isteminin doğru olduğu yönünde'' dedi.

Kaçmaz, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin hakkında yaptığı soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Soruşturma sonunda, adli ceza ve meslekten ihraç isteminde bulunulduğu yönünde duyumlar aldığını ifade eden Kaçmaz, ''Mesleğim gereği fazla açıklama yapamıyorum. Bana yapılmış bir tebligat yok ama duyumlarım ihraç isteminin doğru olduğu yönünde'' diye konuştu.

Kaçmaz, işlemlerin avukatı tarafından takip edildiğini bildirdi.