Zonguldak'ta vahşet

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 12.11.2009 10:02
ABONE OL
Zonguldak'ta çuval içinde testereyle parçalanmış kadın cesedi bulundu. Asma Mahallesi'nde harabe bir alandan gelen kokulardan rahatsız olan mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çuval içinde bir kadın cesediyle karşılaştı.

Yapılan incelemede cesedin 4 çocuk annesi Yeter T.'ye (32) ait olduğu belirlendi. Bugün akşam saatlerinde evden yükselen kokudan şüphelenen komşularının 155 Polis İmdat hattını araması üzerine eve gelen polis, 4 çocuk annesi Yeter T.'nin çuval içerisindeki parçalanmış cesediyle karşılaştı. Kadının başının ve ayaklarının kayıp olduğu öğrenilirken zanlının, cesedi kömürlükten parça parça alarak başka yerlere gömdüğü tahmin ediliyor. Türkiye Taş Kömürü İşletlemeri'nin (TTK) banyo kısmında görev yapan Cihangir T. polis tarafından işyerinde gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Genç kadının yakınlarının 2 gün önce kayıp ilanı verdiği öğrenilirken, Yeter T.'nin maden işçisi eşi Cihangir T. polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

OTOPSİ YAPILDI


Zonguldak'ta eşi tarafından öldürüldüğü ileri sürülen kadının 10 yıl önce 1999 yılında görücü usulüyle evlendiği öğrenildi. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgunda otopsisi yapılan kadının vücudunun birçok yerinin kesilmiş olduğu belirlendi. Zonguldak'ta başı gövdesinden ayrılmış halde cesedi bulunan Yeter T.'nin otopsinin ardından başının vücuduna dikileceği belirtilirken, kayıp olan kol ve bacaklarının ise aranmasına devam ediliyor. Hastane önünde bekleyen ve karısını öldürdüğü ileri sürülen Cihangir T.'nin dayısı Kamil T. ve maktule Yeter T.'nin dayısı Nadir Çokan ile bazı akrabalarının bu vahşetten dolayı üzgün oldukları gözlendi. Cumhuriyet Savcısı, teşhis için Yeter T.'nin parçalanmış vücudunu dayısı Nadir Çokan'a gösterdi. Yeğenini teşhis eden Nadir Çokan, şoka girerek bir süre kendini toparlayamadı.

Bu arada, cinayetin ardından çiftin çocukları 10 yaşındaki N.S.T. ile 8 yaşındaki İ.T., Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü'ne götürüldü. N.S.T. ile İ.T.'nin yanı sıra diğer kardeşleri 2 yaşındaki B.T ve 6 aylık Ş.T., annelerinin yakınlarına teslim edildikten sonra Çaycuma ilçesine bağlı Yakademirciler köyüne götürülecek. Olayın zanlısı olduğu iddia edilen Cihangir T.'nin dayısı Kamil T., hastane morgu önünde beklerken yeğeni için, "Yeğenim demeye utanıyorum. Böyle vahşeti nasıl işler" diyerek tepki gösterdi. Kamil T., babası Sebahattin T.'nin oğlu Cihangir'in kredi kartı ve tefecilere olan borcu dolayısıyla yaklaşık 50 bin TL, kendisinin ise 5 bin TL tutarında ödeme yaptığını dile getirdi. Yeter T.'nin çocukları için Cihangir'e katlandığını ifade eden Kamil T., "Cihangir zaman zaman alkol alır, eve gitmeyip arkadaşında kalırdı. Bu nedenle de sık sık eşiyle tartıştığını duyuyorduk" dedi. Öte yandan öldürülen Yeter T.'nin başının olay yerinde bulunduğu öğrenildi.