Korkunç itiraf

Cuma 13.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 13.11.2009 18:29
ABONE OL
Zonguldak'ta vücudu parçalara ayrılan Yeter T'nin kayıp ayaklarının külleri ve kemikleri bulundu. Koca Cihangir T'nin karısının ayakları ile çocuklarını ısıttığı ortaya çıktı.

Zonguldak'ta Çarşamba günü akşam saatlerinde gelen ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, çuval içerisinde Yeter T'nin kafası ve ayakları ayrılmış haldeki gövdesini bulmuştu. 3 parçaya ayrılan cesedin baş kısmını da aynı gül olay yeri yakınlarında çuval içerisinde bulan polis, 2 gündür Yeter T'nin kayıp ayaklarını arıyordu.

Emniyette sorgusu süren Koca Cihangir T'nin itirafı üzerine, kayıp ayakların sobada yakıldığı öğrenildi. Cihangir T'nin itirafları doğrultusunda yeniden olay yerine giden polis ve olay yeri inceleme ekipleri, evin önündeki çuvalı inceledi. Yeter T'nin kayıp ayaklarına ait olduğu tahmin edilen kemikleri ve külleri gören ekipler, aldığı kül ve kemikleri incelenmek üzere Kriminal Labaratuvar'a gönderildi. Polis ekipleri, saatlerce süren sorgusu karşısında suçunu itiraf eden Cihangir T'nin, ifadesinde kendisini mahkemeye veren eşi Yeter T ile 2004 yılından itibaren 1250 TL nafaka ödediğini ve eşinin akşam geç saatlerde gelmesi nedeniyle uzun süre tartıştığı öğrenildi.

Koca Cihangir T'nin ifadesinde sabaha karşı uyuyan eşi Yeter T'yi uyurken boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü ve cesedi imha etmek için yatak odasında baltayla parçaladığını belirlendi. Olayın hemen ardından vücudundan ayırdığı ayaklarını parçalayan Cihangir T'nin, parçalarını, yanan sobaya atarak imha etmeye çalıştığı öğrenildi. Parçaladığı eşinin ayakları çocukların ısıtan Cihangir T'nin, cesedin bulunmasından bir gün önce de polis merkezine giderek eşinin kayıp olduğuna dair müracaatta bulunduğu belirlendi. Hiçbir tanığın bulunmadığı olayı polis ekipleri, 2 gün boyunca gece gündüz yürüttükleri soruşturma ile ortaya çıkarırken, olayın delilden sanığa giden bir yöntemin yanı modern tekniklerin yardımıyla adli tıp kurumundan sonuçlar bile gelmeden çözüldüğü belirtildi. Cihangir T'nin yanısıra gözaltında tutulan annesi Fatma, babası Sebahattin ve kardeşi Muhammet T, iş arkadaşı Erdoğan K' ve M.S isimli şahıs ile birlikte savcılığa çıkartılacağa kaydedildi.