Emekli Albay'ın şüpheli ölümü

Cuma 20.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009 18:40
ABONE OL
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu eski Başkanı Emekli Albay Ali Belgutay Varımlı, Kadıköy'deki evinin bulunduğu apartmanın bahçesinde ölü bulundu.

Apartman görevlisi, Varımlı'nın 10. kattaki dairesinden aşağıya atlayarak intihar ettiğini iddia etti. Varımlı, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil'in yargılandığı davada tanık olarak dinlenmişti. Varımlı, Aralık 2008'de de iş adamları tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Emekli Albay Ali Bergutay Varımlı, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi No:7'de bulunan apartmanın bahçesinde ölü olarak bulundu. Varımlı'nın cesedini gören apartman sakinleri durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polisin incelemesinin ardından Varımlı'nın cesedi morga kaldırıldı.
Kardeşi Mehmet Ali Varımlı ise, "Çok üzgünüz." diyerek soruları cevapsız bıraktı.

Ali Bergutay Varımlı, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil'in yargılandığı davada tanık olarak dinlenmişti.

Ergenekon davasına giren emekli orgeneral Özden Örnek'e ait günlüklerde adı geçen Varımlı, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral İlhami Erdil ile eşi ve kızının yargılandığı davada da ifade vermişti. Varımlı, bu davada verdiği ifadede Alaattin Çakıcı'nın kendisini arayarak ölümle tehdit ettiğini açıklamıştı.

Varımlı, Aralık 2008'de de iş adamları tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmış, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.