Bayram tatili uzayacak mı?

Pazartesi 23.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009 14:40
ABONE OL
Valisi Muammer Güler, İstanbul'da domuz gribi nedeniyle bayram tatilini uzatmayı gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, bir grup öğretmenle birlikte İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güler, İstanbul'da domuz gribi nedeniyle bayram tatilini uzatmayı gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Vali Güler, "Arkadaşlarımız her gün devamsızlık durumlarını ilçe bazında, okul bazında ve hastalığın görüldüğü okullar bazında inceliyorlar. Şu ana kadar ki oranlar hep talere edilebilir düzeyde. Tatili gerektirecek bir durum oluşmadı. Çok sayıda domuz gribi vakasının görüldüğü okullarda bile devamsızlık sayısının belli seviyenin altında olduğunu görüyoruz. İstanbul'da şu an böyle bir uygulamayı gerektirecek bir durum yok. Koruma tedbirlerinin sürdürülmesinin tatilden çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Önemli olan koruma tedbirlerini sürdürmek. Gerekli bir durum olursa gerekli koordineyi zaten sağlayacağız" dedi. İstanbul Valisi Muammer Güler, Kurban Bayramı önlemleriyle ilgili olarak da, "Bayramla ilgili her türlü önlemimiz var. Sağlıktan fiyat denetimlerine, kurban satışından kesim yerlerine, ulaşımdan emniyete, güvenliğe kadar bütün tedbirler alınmış durumda. Huzurlu bir bayram geçmesini diliyoruz. Son yıllarda çok az olmasına rağmen çevreyi kirletecek ve kötü görüntülere sebep olacak uygulamalardan kaçınılmasını istiyoruz. İlk yıllara baktığımızda toplumda bir duyarlılığın geliştiğini ve bu konuyla ilgili
yaptırımların da yerine getirildiğini ifade etmek istiyorum. Kurban kesim yerleri belirlenmiştir, kontroller sürdürülecektir" diye konuştu.