Eşini öldürüp yanında üç gün kaldı

Perşembe 26.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009 20:21
ABONE OL
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde eşini boğarak boğazını bıçakla kestiği iddia edilen bir kişi, üç gün boyunca cesetle aynı evde kaldı.

Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen zanlı, polise telefon ederek durumu anlatması üzerine yakalandı.
155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, Yalı Caddesi 82 numaralı apartmanın 5. katındaki dairesinde eşini öldürdüğünü söyledi. Polislere, Karşıyaka Merkez Karakol Amirliği'ne giderek teslim olacağını bildiren zanlının verdiği adrese ekip yönlendirildi. Adrese giden polisler, zili çalmalarına rağmen kapı açılmayınca kırarak içeriye girdi. Hatice Faike T.'yi (56) boğularak ve boğazı kesilerek öldürülmüş halde buldu. Eşi M.A.T.'ninse (51) evde olmadığı görüldü.

Karakola gitmediği öğrenilen zanlının yakalanması için çevrede geniş çaplı araştırma başlatıldı. M.A.T., cinayetin işlendiği evin üç sokak ilerisindeki bir çay ocağında çay içerken bulundu.

Gözaltına alınan zanlı karakola götürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan M.A.T.'nin, bazı firmalara ekonomi danışmanlığı yaptıktan sonra bir süredir çalışmadığı, tefecilere yüklü miktarda borcu olduğu ve psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

M.A.T.'nin, eşini öldürdükten sonra yatağa yerleştirdiği ve etrafını temizleyip çiçeklerle süslediği bildirildi. Zanlının, eşini üç gün önce elle boğarak ve boğazını keserek öldürdüğünü, her gün yaklaşık 15 tane psikiyatrik tedavi hapı içerek cesetle aynı evde kaldığını söylediği bildirildi. M.A.T.'nin, dolandırıcılık suçundan poliste kaydı bulunduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.