Ahmet Türk'ün oğlu askere gitti

Kapatılan Demokratik Toplum Partisi'nin Genel Başkanı Ahmet Türk, siyasi yasaklı hale geldiği günün sabahında oğlunu askere uğurladı.

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 18:50
ABONE OL
Çankaya Çukurambar Pelit Sitesi'nde oturan Türk, gece boyunca parti yönetimiyle kapatma konusunu değerlendirdi. Daha sonra Türk, bu sabah birliğine teslim olması gereken oğlu Ejder Türk'ü vatani görevini yapmak üzere Adapazarı'ndaki birliğine gönderdi.

Sabah babasıyla birlikte kahvaltı yapan Türk, evde vedalaşmasının ardından dışarıda kendisini bekleyen üç arkadaşı tarafından karşılandı. Baba Türk, yorgun olduğu ve dışarıda gazeteciler beklediği için oğlunu evin kapısından geçirerek aşağıya kadar inmedi. Oğul Türk, dışarıda kendisini bekleyen arkadaşları tarafından eliyle bavuluyla birlikte karşılandı. Bavulunu arkadaşlarının otomobiline koyan Ejder Türk, gazetecilerin sorusu üzerine Adapazarı'na askerlik görevi için gittiğini söyleyerek, baba ocağından ayrılırken el salladı.

Oğul Türk, babasının siyasi yasaklı hale gelmesine ilişkin bir açıklama yapmazken, kısa dönem piyade er olarak vatani görevini yerine getireceğini bildirdi.