Grizu faciasında 3 kişi tutuklandı

Pazartesi 14.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 14.12.2009 18:47
ABONE OL
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde maden ocağındaki göçükle ilgili 3 kişi tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla, maden ocağının sahibi olan firmada görevli 3 kişi gözaltına alındı ve ardından tutuklandı.
Öte yandan, grizu patlamasında ölen işçilerden Erol Boran, memleketi Balıkesir'in Manyas ilçesindeki Çal köyünde toprağa verildi.

Boran'ın cenazesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracı ile evine getirilince ağıtlar yükseldi. Anne Cevriye Boran tabuta sarılarak, "Yavrum, sana doyamadım. Yaralarını saramadım" diye ağladı. Erol Boran'ın 75 yaşındaki babası Cemal Boran ile eşi Ayşe ve çocukları Cemal (17) ile Nihal de (14) güçlükle ayakta durabildi.

Erol Boran'ın cenazesine AK Parti Balıkesir milletvekili Cemal Öztaylan, Manyas Kaymakamı Adem Ergül, Belediye Başkanı Hasan Kahraman, Salur Belediye Başkanı Fethi Kilercioğlu, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Boran'ın cenazesi, köy mezarlığında kılınan cenaze namazını müteakip Çal köyünde toprağa verildi.

MADEN İŞÇİSİ KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden Yunis Arıçiçek memleketi Bartın'da toprağa verildi.

Bursa'da yaşanan grizu faciasında ölen 19 işçiden biri olan Yunis Arıçiçek'in cenazesi Bartın'ın Hasankadı beldesine bağlı Eyüpoğlu köyüne getirildi. Arıçiçek'in cenaze törenine AK Parti Bartın İl Başkanı Yakup Ulupınar, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Özel İdare Sekreteri İbrahim Kayış, Genel Maden İşçileri Sendikası Amasra Şube Başkanı Hakkı Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Grizu faciasında ölen Yunis Arıçiçek'in baba evinde dua edildi. Eyüpoğlu Camii'nde öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Maden işçisi Yunis Arıçiçek dualar eşliğinde köydeki aile kabristanına defnedildi. Arıçiçek'ten geriye eşi Şefine Arıçiçek ile birlikte mutlu günlerinde çektirdiği fotoğrafı kaldı.

BAŞTEPE VE ARABOZAN'A SON VEDA

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki maden ocağında meydana gelen grizu faciasında ölen işçilerden Ramazan Baştepe ve Yahya Arabozan, memleketleri olan Kütahya'nın Gediz ilçesine toprağa verildi.

4 çocuk babası 41 yaşındaki Ramazan Baştepe, Gediz ilçesine bağlı Yağmurlar köyünde, 30 yaşındaki Yahya Arabozan da Cebrail beldesinde son yolculuklarına göz yaşları içinde uğurlandı. Baştepe'nin Yağmurlar köyündeki cenaze namazına Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ile vatandaşlar katıldı. Arabozan belde mezarlığına, Baştepe de Yağmurlar köyü kabristanına defnedildi.