Bu acıya yürek dayanmaz

Pazar 20.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 20.12.2009 22:38
ABONE OL
Şanlıurfa'da 3 kardeş, 2 gün içinde hayatını kaybetti. Çocuklarının ölümünün ardından fenalaşan anne de hastaneye kaldırıldı.

Abdürezzak Ece, Şanlıurfa Çocuk Hastanesi bahçesinde gazetecilere, 4 gün önce çocukları Hedal (7) ve Sait'i (5) yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle özel bir tıp merkezine götürdüklerini söyledi.
Burada yapılan müdahalenin ardından Hedal ve Sait'e ''gıda zehirlenmesi'' teşhisi konulduğunu belirten Ece, yapılan müdahalenin ardından serum takılan ve eve gönderilen çocuklarını sabah saatlerinde yataklarında ölü bulduklarını ifade etti.

Ölüm acısını yaşadıkları çocuklarını toprağa verdikten sonra aynı gün fenalaşan 1 yaşındaki çocukları İzzet Ece'yi de Şanlıurfa Çocuk Hastanesine getirdiklerini bildiren Ece, yoğun bakım ünitesine alınan İzzet'in de yapılan müdahaleye rağmen bugün sabah saatlerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

Abdürezzak Ece, 3 çocuğu da 2 gün içinde kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını vurgulayarak, şöyle dedi:

''Çocuklarımın neden öldüğünü ben de bilmiyorum. 2 gün içinde 3 çocuğumu toprağa verdim ve bana ölüm nedenleri konusunda hiçbir açıklama yapılmadı. 'Senin çocuğun şu dertten öldü' diye bir açıklama yapılmadı. Sadece İzzet'in doktoruyla görüştüm ve bana kalp atışlarının yüksek olduğunu belirtti. Ama ölümün kesin bir nedeni yok. 3 çocuğumun da hangi sebepten öldüğünü biz de bilmiyoruz. Yetkililerin çocuklarımın ölüm nedeninin araştırmasını ve başka çocukların ölmemesini istiyorum.''

YAKINLARI HASTANEDE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Bu arada, ailenin üçüncü çocuğu İzzet'in de öldüğü haberini alan yakınları, hastane bahçesinde sinir krizleri geçirdi. Küçük çocuğun cesedi, otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.
Kürtçe ağıtlar yakan aileyi akrabaları teskin etmeye çalışırken, fenalaşan acılı annenin de hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Daha önce ölen çocuklardan alınan numunelerin otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi.

Yetkililer, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını, çocukların ölümünün zehirlenmeden kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu, kesin nedenin otopsi sonucuna göre belirleneceğini kaydettiler.