Yüksekova ve Cizre'de gerginlik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ve Şırnak'ın Cizre ilçesinde KCK operasyonu kapsamında yapılan tutuklamaları protesto eden gruba yapılan müdahale sonucu olaylar çıktı.

Cumartesi 26.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009 13:31
ABONE OL
Yüksekova çarşı merkezinde ateş yakarak KCK kapsamında yapılan tutuklamaları protesto eden gruba, polis müdahale etti. Tazyikli su ile yapılan müdahaleye göstericiler karşılık verirken, esnaf ise kepenklerini kapattı. Tazyikli suyun ilçe merkezine enerji veren trafoya sıçraması sonucu ise elektrik kesintisi yaşandı. Gösteriler ilçe merkezinde sürerken, polisin müdahalesi ise devam ediyor.

CİZRE'DE OPERASYONU PROTESTO ETMEK İSTEYEN GRUBA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahalede bulundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu ''Kürdistan Topluluklar Birliği/Türkiye Meclisi (KCK/TM) Yapılanması''na yönelik yürüttüğü soruşturmayı protesto etmek amacıyla Cizre'de dün başlayan izinsiz gösteriler bugün de sürüyor.

İdil Caddesi üzerinde toplanan ve uyarılara rağmen terör örgütü lehinde slogan ile taş atan gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan grubun eylemi yer devam ediyor.
Öte yandan, Cizre'de bazı esnafın kepenk kapattığı gözlendi.