Sevgilisi için 3 kişiyi öldürdü

Bilecik'te sevgilisi için 3 yılda 3 kişiyi öldürdüğü öne sürülen seri katil, cinayet dedektiflerinin başarılı çalışması sonucunda yakalandı.

Osmaneli ilçesinde, 1 Kasım 2006 yılında Arif Sivri bıçaklanarak ve ateş edilerek, 13 Mart 2008 tarihinde Ragup Işık ve 30 Mayıs 2009 tarihinde Necdet Badem tabancayla vurularak öldürülmüştü.

Olayı araştıran Bilecik Emniyet Müdürlüğü, özel bir ekip kurarak fail ya da faillerin peşine düştü. Emniyet ekipleri, Ragup Işık ve Necdet Badem'in öldürülmesinde kullanılan silahların aynı olmasından yola çıkarak olayların Arif Sivri'nin öldürülmesi ile ilişkisi olabileceğini düşündü. 200'e yakın vatandaşla görüşen ekipler, olayın seri katil tarafından işlendiği sonucuna vardı.

Bunun üzerine seri katil olduğu tespit edilen Ethem S.'nin (49) İzmir'den Bilecik'e doğru hareket ettiğini tespit eden ekipler, şahsı Osmaneli'nde gözaltına aldı. Şahısla birlikte cinayetlerde kullanıldığı sanılan silah da ele geçirildi.

Şahsın gözaltına alınmasının ardından, Bilecik merkezinde ve Osmaneli ilçesinde 3 ayrı yere eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu sanılan bir kişi daha gözaltına alındı. Seri katil zanlısı Ethem S., Emniyet Müdürlüğü'nde avukat nezaretinde verdiği ifadede cinayetleri itiraf ederken, 3 şahsı nasıl öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı.

Şoförlük yapan zanlı Ethem S., gayri meşru ilişkisi olduğu belirtilen Sevgi Y. ile ilişkiye girdikleri için şahısları öldürdüğünü öne sürdü.

Bilecik Emniyet Müdürü Şuayip Doğanç, Müdür Yardımcısı Mehmet Tosun ve Asayiş Şube Müdürü Alper Uzman ile birlikte yaptığı açıklamada, emniyet birimlerine teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN