Bağış'a üniversitede protesto

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Bahçeşehir Üniversitesi'nde katıldığı konferans sırasında olaylar çıktı. Bağış konuşmaya başladığı sırada bir grup öğrenci, "Katil AB, işbirlikçi AKP" sloganları attı. Üniversiteye çevik kuvvet polisi geldi.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde "Hükümet ve Bürokrasinin Yeni AB İradesi ve AB Ülkelerinin Türkiye'nin Üyelik Perspektifine Bakışı" konulu konferansa katılan Egemen Bağış, salonda bulunan bir grup tarafından protesto edildi. Bağış konuşmaya başlayacağı sırada bir kişi ayağa kalkarak, "Biz sizin ne söyleyeceğinizi biliyoruz. Bizler AB'yi biliyoruz. Bize bir şey anlatmayın. Bizi yalanlarınızla kandırmayın." diye bağırdı. Egemen Bağış da bu tepkiye karşılık, "Buyrun 2 dakika konuşma hakkınız var. Ne söyleyecekseniz söyleyin. Ama ondan sonra beni de dinleyeceksiniz." karşılığını verdi. Bunun üzerine yaklaşık 30 öğrenci ayağa kalkarak, "Katil AB işbirlikçi AKP" sloganları attı.

Grubun bir süre slogan atmasının ardından sivil görevliler eylemcileri salondan çıkarmak istedi. Bu sırada salonda arbede yaşandı. Öğrenciler, "Biz sizin para kaynağınız değiliz. Bizi bu şekilde çıkaramazsınız." diye tepki gösterdi. Öğrencileri salon dışarısına çıkarılırken çevik kuvvet ekipleri üniversiteye girdi.
Eylemci grup okul dışına çıkarılırken gerginlik devam ediyor.
BİZE ULAŞIN