İşte örgütün yeni lideri

DHKP-C örgütünün şu anki lideri Musa Asoğlu'nun bir Avrupa ülkesinde çekilen fotoğrafına SABAH ulaştı. Fehriye Erdal'ın yerini bilen tek isim olan Asoğlu'nu istihbarat birimleri adım adım takip ediyor

SABAH, "DHKP-C'nin şu anki yeni lideri" Musa Asoğlu'nun bugüne kadar yayınlanmamış fotoğraflarını ele geçirdi. Fehriye Erdal'ın izini, şu anda örgütün eşbaşkanlığını yürüten Musa Asoğlu üzerinden süren istihbarata bağlı özel ekip, Asoğlu'nu geçtiğimiz günlerde Erdal'la görüşmeye giderken Avrupa'da adını açıklamadığımız bir ülkede görüntüledi. Hollanda vatandaşı olan Musa Asoğlu'nun sık sık Bulgaristan'a gittiği ve Volkswagen marka arabayla seyahat ettiği tespit edildi. Bu arada Fehriye Erdal'ın, Türkiye'deki ailesiyle telefon görüşmesi yapmadığı, anne ve babanın Avrupa'ya giderek örgüt tarafından belirlenen güvenli bir yerde kızlarıyla görüştürüldüğü de istihbarat birimlerince tespit edildi.

BALKANLAR'DA ÖLDÜRÜLDÜ DEDİLER

Fehriye Erdal'ın, Sabancı Center'a 3 Kasım 1996'daki Susurluk kazasında ölen polis şefi Hüseyin Kocadağ'ın referansıyla girdiği öne sürülmüştü. On yıl boyunca Belçika'da yargılanan Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal, Belçika'da işlediği suçlardan dolayı iki yıl hapse mahkûm oldu. Bruges Ceza Mahkemesi, Erdal'ı Belçika'ya kaçak yollarla girmek, terör örgütü üyesi olmak, patlayıcı bulundurmaktan suçlu buldu. Erdal'ın, kararın ardından Belçika'yı terk ettiği, hatta bir Balkan ülkesinde öldürüldükten sonra gömüldüğü iddia edildi. Ancak yetkililer bu iddiayı doğrulamıyor.
BİZE ULAŞIN