Doğumgünü bahanesiyle gösteri

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü bahanesiyle Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde toplanan grup gösteri yaptı.

Dün geceden itibaren Suruç ilçesine bağlı 11 Nisan beldesinde toplanmaya başlayan gruplardan bir kısmı, bugün sabahın erken saatlerinden itibaren otobüs ve otomobillerle Birecik-Halfeti arasında bulunan Karataş mevkisine geldi.

Burada araçlardan inen gruptakiler, geçen yıl aynı yerde düzenlenen izinsiz gösteride çıkan olaylarda 2 kişinin öldüğü yere giderek çiçek bırakıp, burada bir süre terör örgütü ve elebaşı lehine slogan attı ve oturma eyleminde bulundu.

Aralarında bazı BDP'li milletvvekillerinin de yer aldığı gruptakilerden bir kısmının daha sonra otobüslerle elebaşı Öcalan'ın doğum yeri olan Ömerli köyüne hareket etmesine izin verildi.

Burada da Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ın evine giden gruptakiler, sık sık terör örgütü lehine slogan attı ve örgütü simgeleyen bez parçaları taşıdı. Burada gruba hitaben Kürtçe bir konuşma yapıldı. Gruptakiler daha sonra köyden ayrılmaya başladı.

Bu arada yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Birecik-Halfeti kara yolu üzerindeki Karataş mevkisinde Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Şükrü Cumhur ile Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar da burada alınan güvenlik önlemlerini denetledi.

BİZE ULAŞIN