Ahmet Türk: Saldırganı gördüm, işaret bekliyordu

Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Türk, Samsun'da kendisini yumruklayan saldırganın, saldırıdan hemen önce "işaret beklerken" gördüğünü söyledi

SAMSUN'DA uğradığı saldırıda burnu kırılan ve tedavi sonrası evinde dinlenmeye çekilen, kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk, geçmiş olsun ziyaretine gelen gazetecilere evinin kapısını açtı. "Saldırganı gördüm, işaret bekliyordu. Mesele benim yumruk yemem değil, toplumsal barışın zedelenmemesi" diye konuşan Türk, olay anına ilişkin şunları anlattı: "Adliyeden çıkarken saldırganın bağırdığını gördüm. Karşı tarafta bir yere bakıyordu ve işaret bekliyordu. O işareti almış olmalı ki bana saldırdı. Bana hücum ederken gördüm. Ama arkamda kameralar vardı, gazeteciler vardı. Çekilmek istemedim. Çekilsem, eğilsem, şiddetli yumruk onlara gelecekti."

MESELE YUMRUK DEĞİL

Polislerin kendilerine karşı tutumunu da eleştiren Türk, "Polislerin tutumu çok olumsuzdu. Selamımızı bile almadılar. Bu tür olayların Türkiye'de toplumsal barışı zedeleyeceği mesajlarının her kesim tarafından kamuoyuna verilmesi gerekir. Yoksa mesele Ahmet Türk'ün yumruk yemesi değil. Türkiye'de iç barış ve toplumsal barışın zedelenmemesi önemli." Öte yandan Türk'ün evi, dün gün boyu ziyaretçi akınına uğradı. Türk, evine geldiğinde, asansör kapısında kendisini bekleyen 40 yıllık hayat arkadaşı Mülkiye Türk'le tokalaşarak evine girdi. Türk, "Mülkiye Hanım alışık bu acılara" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN