AK Parti'li başkana saldırı

AK Partili Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı'da restoranda yemek yerken S.Y. isimli bir şahsın yumruklu saldırısına uğradı.

Çankırı'da restoranda yemek yerken S.Y. isimli bir şahsın yumruklu saldırısına uğrayan Başkan Dinç, hastaneye kaldırıldı.

Dinç'in sağlık durumunun iyi olduğu ancak elmacık kemiğinin kırıldığı öğrenildi. Vatandaşın belediyede bir sorunu olduğunu belirten Başkan Dinç, "Sen benim yerimi nasıl kamulaştırırsın diyerek suratıma vurdu. Kendisi hakkında davacı olmayacağım" dedi.

Dinç'in Çankırı Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sürerken, saldırıyı gerçekleştiren şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

BAKAN'A SALDIRAN: EN BÜYÜK AŞK İLAHİ AŞK


Dün de Enerji Bakanı Yıldız'a yumruklu saldırıda bulunulmuştu.
Şehit cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yumrukla saldıran öğretmen Şahin Ş., adliyeye getirildi.

Terörle Mücadele Müdürlüğü'nde alınan ifadesinin ardından, saldırgan Şahin Ş. polis yeleği ve şapkası giydirilerek sağlık kontrolü için Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Şahin Ş, burada yapılan sağlık kontrolünün ardından, "En büyük aşk ilahi aşk. Bu memleketin çocuklarını seviyorum" diye bağırdı.
Şahin Ş., buradan geniş güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye götürüldü. Şahin Ş., burada gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

SALDIGAN ŞAHİN Ş. TUTUKLANDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yumruklu saldırıda bulunan Şahin Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kayseri Adliyesi'ne getirilen Şahin Ş., 2'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Şimşek'in, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a verilen sağlık raporu ve diğer deliller çerçevesinde tutuklanmasına karar verildi.

Bakan Yıldız'a yumruklu saldırıyı gerçekleştiren Şahin Şimşek'in avukatı Yusuf Çakmak, mahkeme sonrası,soruları yanıtladı.Avukat Çakmak, müvekkilinin mahkeme tarafından tutuklandığını belirterek, ''Elbette bu tutuklamada toplumdaki infialin de etkisi oldu. Müvekkilim mahkemedeki ifadesinde, planlı bir saldırı olmadığını, o anki manzaradan çok duygulandığını ve çok pişman olup özür dilediğini bildirdi'' diye konuştu.

Mahkemede tutuklanmasına karar verilen Şahin Şimşek, daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında ekip aracına bindirilerek cezaevine götürüldü.Saldırganın annesi Ayşe Öz de oğlu ekip aracına bindirilip cezaevine götürülürken gözyaşlarına hakim olamadı. Gazetecilerin sorularını güçlükle yanıtlayan Ayşe Öz, ''Bakanımız Taner Yıldız'ın oğlumu affetmesini istiyoruz. Onun kusuruna bakmasın. Oğlum pişman olmuştur, bile bile yapmamıştır'' diye konuştu.

"ÇABUK GAZA GELEN BİRİ"

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a saldıran öğretmenin yakınları, Şahin Ş.'nin psikolojik sorunlar yaşadığını ve "çabuk gaza gelen" biri olduğunu söyledi.

Bakan Taner Yıldız'ın burnunu kıran eski boksör Şahin Ş.'nin profili ise ortaya çıkmaya başladı. Şahin Ş.'nin Beyazşehir semtindeki evine giden basın mensupları, ailesi ile görüşemedi. Eşi Sibel Ş., 4 yaşındaki S.Ş ile 12 yaşındaki B.Ş.'yi de alarak kayıplara karışırken, saldırgan Şahin Ş.'nin dayısı İsmail Girgin, "Psikolojik sorunlarının yanında çok çabuk gaza gelen bir insandı" ifadelerini kullandı.

"PSİKOLOJİK SORUNLARINDAN ÖTÜRÜ TEDAVİ GÖRDÜ"

Henüz doğmadan elektrik çarpması sonucu babasını kaybeden Şahin Ş., dedesi İsmail ve anneannesi Melahat Girgin tarafından büyütüldü. Aralarında 2 yaş olan dayısı İsmail Girgin, birlikte büyüdükleri Şahin Ş.'nin boks sporuna meraklı olduğunu ve Türkiye şampiyonlukları bulunduğunu söyledi.
Geçmiş yıllarda boks ihtisas kulübünü kurmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne başvurduğu öğrenilen Şahin Ş.'nin teklifi, 3. kademe boks diploması olduğu için kabul edilmedi.
Yeğeninin psikolojik sorunları olduğunu dile getiren İsmail Girgin, "Evlenmeden önce birtakım sorunları nedeniyle psikolojik tedavi gördü. Evlendikten sonra herhangi bir problemleri yoktu" ifadelerini kullandı.

"KİŞİLİĞİ YÖNÜNDEN ÇABUK GAZA GELEN BİR İNSANDI"

Şahin Şimşek'in normalde çok iyi niyetli biri olduğunu ancak çabuk etki altına girdiğini ve dolduruşa geldiğini ifade eden İsmail Girgin, "Her insan gibi milliyetçiliği vardı. Haksızlığa tahammül edemezdi. Okulunun 100 metre yakınında bulunan Kartal Şehitliği'ne gelen şehit cenazesinde sürekli gözyaşlarına boğulurdu. Duygusal olduğu için de etrafındaki insanların gazına çabuk gelirdi" dedi.

"EYLEMİN TASARLANDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Şahin Ş.'nin yaptığı eylemi de tasarladığını düşünmediğini söyleyen İsmail Girgin, "Duygusallık ve o anki durumu ile sonunu düşünmeden yumruğu atmış olabilir" diye konuştu.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler hemen Kayseri'ye gelerek incelemelerine başladı. Saldırının ayrıntıları, saldırganın ruh hali, terör bağlantısı ve organize olup olmadığı konularında inceleme başlatan müfettişler, Kartal Şehitliği yakınlarında bulunan MOBESE kamera kayıtlarını da incelemeye aldı. Saldırgan Şahin Ş.'nin sorgusu sürerken, evinde ve okulundaki şahsi dolabında da görevlendirilen ekipler tarafından arama yapıldığı bildirildi.

Bu arada 1994 yılında, "sarhoş olarak başkasına saldırı ve görevli memura hakaret" suçlarından hüküm giydiği öğrenilen Şahin Ş. hakkında 2005'te de, "kasten yaralama" suçundan adli işlem yapıldığı ortaya çıktı. Şimşek'in internette, "Tayyip Erdoğan'dan nefret edenler" sayfalarına da üye olduğu öğrenildi.

MHP: "TASVİP ETMİYORUZ"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yapılan yumruklu saldırıyı tasvip etmediklerini ve saldırıyı yapan kişiyi de kınadıklarını açıkladı. Kayseri'de yumruk atılmaması gereken kişilerden birisinin bunu hiç hak etmeyen Bakan Taner Yıldız olduğunu açıklayan Korkmaz, "Şehit cenazelerine katılan ülkücü gençlerimizden faydalanmak isteyenlerin olabileceğini düşündük ve tedbirler aldık. Şehit cenazelerinde bulunulduğunda bozkurt
işaretinin yapılmamasını istedik. Bakan Taner Yıldız iyi niyetli birisi. Biz hem şahsına hem de bakanlık adına yapılan bu saldırının doğru olmadığını söylüyoruz. Genel Başkan'ımızın söylediği gibi, hiçbir zaman şiddet veya terörün yanında olmayacağız, hep karşısında olacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN