Protokole çay servisi

Gaziantep'te 23 Nisan kutlamalarına öğrencilerin protokol mensuplarına çay servisi yapması damgasını vaydu.

Kutlamaların yapıldığı Kamil Ocak Stadı'nın şeref tribününde oturan protokol mensupları çocukların ikram ettiği çayları içerek çocuk bayramı törenini izledi.

aziantep İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Atak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında protokole çocukların içecek servisi yaptığı konusunda, ''Her zaman olduğu gibi bugün, 90. yıl kutlamalarında protokole ikramların yetiştirilmesinde görevli öğrencilerimiz vardı. Bu öğrencilerimiz, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde okuyan öğrencilerimizdi'' dedi.

Atak, Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreninde protokol tribünde çocukların içecek servisi yaptığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90. yıl dönümünü çok güzel bir törenle kutladıklarını belirten Atak, ''Sayın Valimiz ve bütün protokol oradaydı ve çok güzel geçti. Arkadaşlarımız da bizi tebrik etti. Başta emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, görevlilere, öğrencilerimize teşekkür ediyorum'' dedi.
Fikret Atak, törende yoğun bir protokol olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bizim 23 Nisan törenlerini icra etmekle görevli bir komitemiz var. Sayın Valiliğimizle oluşturulan bir üst kurul vardır. Bir de çocukların hareketlerini, programı icra edecek bir komite vardır. Bu komite tarafından daha önce birçok kez hemen her zaman olduğu gibi bugün de 90 yıl. kutlamalarında, Gençlik Spor İl Müdürlüğünde yapılan çay vs. ikramların protokole yetiştirilmesinde görevli olan öğrencilerimiz vardı. Bu öğrencilerimiz, ilimizdeki Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde okuyan öğrencilerimizdir.''

-''BİR NEVİ STAJ İMKANI''-


Bu okullarda servis bölümü de olduğunu ifade eden ve bu bölümde okuyan öğrencilere bir nevi staj imkanı doğduğunu belirten Atak, ''Dolayısıyla komitenin isteği üzerine okul müdürlüğünce görevlendirilen çocuklardır. Nitekim sunuculuk yapan iki öğrencimiz de vardı. Bu bir çocuk bayramıdır. Çocuklarımızın burada görev alması bana göre gayet tabiidir. Ben hiçbir olağanüstülük görmüyorum'' diye konuştu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kutlamaları yapan çocukların ilköğretim öğrencisi olduğunu vurgulayan Atak, servis yapan çocukların kutlamalara katılan öğrencilerin yaşıtı olmadığını, liseye gittiklerini belirtti.

BİZE ULAŞIN