Şemdinli'de çatışma: 2 şehit

Hakkari Şemdinli'de çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu 2 asker yaralandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerince açılan ateşte 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Şemdinli'nin dağlık arazi kesiminde terör örgütü PKK üyelerince, bölgede arazi tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine ateş açıldı.

İlk ateşte, kimliği henüz belirlenemeyen 1 asker şehit oldu. Yaralanan 3 asker de helikopterle Asker Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan 1 uzman çavuş, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yaralı 2 askerin tedavisinin devam ettiği, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

ŞEHİDİN BABASI: ''BEN DE ORADA ASKERLİK YAPTIM NASİP BANA DEĞİL ONAYMIŞ''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerince açılan ateşte şehit olan askerlerden Samsunlu er Selman Özay'ın (22) 5,5 aylık asker olduğu öğrenildi.

Şemdinli'nin dağlık arazi kesiminde terör örgütü PKK üyelerince, bölgede arazi tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu şehit olan er Selman Özay'ın Samsun'daki baba evinde büyük acı yaşanıyor.

Aileye acı haberi askeri yetkililerin vermesinin ardından evde bulunanları yakınları teskin etmeye çalışırken, baba Rahim Özay ''Ben de orada askerlik yaptım, nasip onaymış'' dedi.

''Barışa darbe vuranlar utansın. Bu şehitler geldikçe onlar evlerinde vicdan rahatlığıyla uyuyabiliyor mu çok merak ediyorum'' diyen baba Rahim Özay, şunları kaydetti:

''Önceki akşam telefonla görüştük. Ben de 1985 yılında Şemdinli'deydim. Ben de orada askerlik yaptım. Nasip bana değil onaymış, takdir-i ilahi. Bu ülke bizim ülkemiz, kendi insanımızı kendi insanımızla çatıştırıyoruz. Böyle dışardan bir sürü güçler var ki bunları yönlendiriyor. Bu yönlendirme neticesinde de gördüğünüz gibi bu evlere ateş düşüyor. Barış ve demokrasiye inanmış gibi görünen insanların vicdanları rahat uyuyabiliyorsa ne mutlu onlara. Ben inanıyorum ki, onların vicdanı rahat olmayacak. Devletimiz sağ olsun.''

BİZE ULAŞIN