Islak imzada sıcak gelişme

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Albay Dursun Çiçek hakkında yakalama emri çıkardı.

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında yedi şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan, Albay Dursun Çiçek ve avukat Serdar Öztürk'ün de aralarında bulunduğu yedi şüpheli hakkında hazırlanan iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı.

Mahkeme, 165 sayfa olduğu belirtilen iddianamenin kabulüne karar verdi. Davanın ilk duruşmasının 28 Haziranda yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, Albay Dursun Çiçek hakkında oy çokluğuyla yakalama emri çıkardı.

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında 7 şüpheli hakkında açılan davada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, Albay Dursun Çiçek hakkında yakalama emri çıkarılmasına muhalif kaldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianame üzerinde yaptığı inceleme ve tensip işlemi sırasında heyetin 2 üyesinin oyuyla Albay Dursun Çiçek hakkında yakalama emri çıkarılması kararına, Heyet Başkanı Köksal Şengün karşı oy kullandı.

Başkan Şengün'ün, davanın 3 sanığının tutukluluk hallerinin incelenmesi sırasında da tahliyeleri yönünde görüş bildirdiği ancak 2 üye hakimin oyuyla bu kişilerin tutukluluklarının devamına karar verildiği bildirildi.

İddianameyi hazırlayan savcıların, ''Ergenekon davası'' ile birleştirilmesi talebinin daha sonra görüşüleceği kaydedildi. Bu arada, açılan davanın duruşmasının Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılacağı ifade edildi.

BİZE ULAŞIN