Reşadiye'de çatışma

Tokat'ın Reşadiye ilçesi Sazak bölgesi yakınlarında bir grup teröristle sıcak temas sağlandığı, çıkan çatışmada 1 askerin yaralandığı bildirildi.

Reşadiye ilçesine bağlı Sazak bölgesi yakınlarında bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 askerin yaralandığı öğrenildi. Çatışmanın sürdüğü, bölgeye çok sayıda takviye kuvvet sevk edildiği belirtildi.

TOKAT VALİSİ YILMAZ: ''BİR TEMAS SAĞLANDI, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ TAKİP EDİYOR''

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Reşadiye'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında bir temas sağlandığını, güvenlik güçlerinin takipte olduğunu bildirdi. Vali Şerif Yılmaz, çatışmada 1 askerin yaralandığı yönündeki bilginin doğru olduğunu söyledi. Bölgenin sıkıntılı bir bölge olduğunu ifade eden Yılmaz, bölgeye takviye askeri kuvvetlerin gönderildiğini kaydetti.

Bu arada çatışmanın ardından Reşadiye ve çevresinde askeri hareketlilik yaşanıyor. Askeri helikopterlerin de sevk edildiği bölgede, asker ve polis güvenlik önlemlerini artırdı.

ÇATIŞMADA YARALANAN ASKER, ASKERİ HELİKOPTERLE TOKAT'A GETİRİLDİ

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde çıkan çatışmada yaralanan asker, askeri helikopterle Tokat'a getirildi.

Reşadiye ilçesi Sazak bölgesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan askeri taşıyan helikopter, Tokat İl Jandarma Komutanlığı bahçesindeki piste iniş yaptı.

Yaralı asker, daha sonra ambulansla Tokat Devlet Hastanesine kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN