Otoyollarda çile sona eriyor

Pazartesi 06.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010 15:29
ABONE OL
İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın ve İzmir-Çeşme otoyollarındaki çile, OGS ve KGS ile sona erecek. 20 Eylül 2010 tarihinden itibaren bu otoyollardaki ücret toplama istasyonlarında, Otoyol Nakit Ödeme Sistemi kaldırılarak, tüm geçişler OGS(Otomatik Geçiş Sistemi) ve KGS(Kartlı geçiş Sistemi) ile yapılacak.

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğün'den yapılan yazılı açıklamada otoyol kullanıcılarının uygulama başlangıcında oluşması muhtemel yoğunluk nedeniyle mağdur olmamaları için OGS ve KGS de bankacılık hizmeti veren banka şubelerinin yeterli miktarda Elektronik Etiket ve KGS kartı bulundurmalarının sağlandığı bildirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü, İzmir 2. ve İstanbul 17. Bölge Müdürlüklerince belirlenen kesimlerde Ücret Toplama İstasyonlarında afiş, broşür veya diğer ilan yöntemleri ile nakit ödemeli kullanıcılara uygulama başlangıç tarihinin duyurulacağını ayrıca, TCK-KGS kart satış ve dolum hizmetinin de verileceğini kaydetti. Karayolları Genel Müdürlüğü ayrıca, OGS veya KGS abonesi olmayan otoyol kullanıcılarının, gişelerde yaşanması muhtemel sıkışıklıkta mağdur olmamaları için de ilgili bankalara müracaat ederek, OGS veya KGS abonesi olmaları gerektiğini duyurdu.