İşte detaylar

Çarşamba 22.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 22.09.2010 21:01
ABONE OL
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Demir vekaleten görevlendirildi.

YÖK'ten yapılan açıklamada, Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın istifası ile boşalan ÖSYM Başkanlığına İTÜ öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Demir'in vekaleten görevlendirildiği bildirildi.

Açıklamada, yıl sonuna kadar yapılacak olan sınav takviminin ÖSYM tarafından en kısa sürede açıklanacağı belirtildi.

ÖSYM Başkanlığına vekaleten görevlendirilen Prof. Dr. Demir, İTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan Demir, İngilizce ve Almanca olmak üzere iki yabancı dil biliyor.

İTÜ Tasarım Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimi tamamlayan Demir, doktorasını ise İngiltere'deki Loughborough teknoloji üniversitesinde yaptı.

İTÜ'de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı pröfesörlerinden olan Ali Demir, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'nün de müdürlüğünü yürütüyor. Prof. Ali Demir'in Tekstil Üretim yöntemleri üzerine yazdığı tez ve kitaplar da mevcut.

PROF.DR. DEMİR GÖREVLENDİRME YAPACAK


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinde (ÖSYM) dün görevden alınanlarla boşalan sınav hizmetleriyle ilgili birimlere yeni ÖSYM Başkanı Vekili Prof. Dr. Ali Demir görevlendirme yapacak.

Edinilen bilgiye göre, dün ÖSYM'de aralarında özel kalem müdürü ve genel sekreterin de bulunduğu 8 kişi görevden alındı.

Görevden alınanlar arasında Özel Kalem Müdürü Işıl Çıngı, Genel Sekreter Mehmet Altunay, Bilgi İşlem Müdürü Mustafa Tütüncü, Sınav Hizmetleri Müdürü Feza Kart, Araştırma Geliştirme ve Değerlendirme Müdürü Haydar Altunay, personel Gönül Tütüncü, Test Geliştirme uzmanları Burak Özdemir ile Erkam Dündar bulunuyor.

ÖSYM'de sınav hizmetleriyle ilgili birimlere yeni ÖSYM Başkan Vekili Prof. Dr. Demir'in görevlendirme yapacağı, diğer birimlerin işlemlerinin ise YÖK'teki eş birimlerce yürütüleceği belirtildi.