Münevver davası 'kimyaları' bozdu

Cem'in avukatının "Kimyamız bozuldu" sözlerine tepki gösteren anne Nagehan Karabulut "Ne kimyası ulan" diye bağırdı

Cumartesi 25.09.2010
ABONE OL
Münevver Karabulut cinayeti davasında, Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, "Kafamızı masanın altına sokup savunma yapacak halimiz yok. Sürekli susturulup sindirilmeye çalışılmamız kimyamızı bozuyor" deyince duruşma salonu karıştı. Münevver Karabulut cinayetinin duruşması dün Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma öncesi, "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyesi yaklaşık 100 kişi Bakırköy Adliyesi önünde eylem yaptı ve siyah çelenk bıraktı. Üzerinde Münevver'in fotoğrafı bulunan, "Davamız sürecek unutmayacağız" yazılı beyaz tişört giyen anne Nagehan Karabulut duruşma salonuna kırmızı bir karanfille girdi. Cem Garipoğlu'nun Silivri Cezaevi'nden getirildiği duruşmada, Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu, Lüleburgaz İlçe Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı tespite göre Garipoğlu Ailesi'nin eski sahibi olduğu Burgaz Rakı Fabrikası'nın giriş ve çıkışındaki güvenlik kameralarının çalışmadığını, imalathanedeki kameraların kayıtlarının ise sadece 15 gün saklandığını söyledi. Karabulut Ailesi'nin avukatı Rezan Epözdemir ise bu tespite inanmadıklarını söyledi. Duruşmada Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya'nın, "Kafamızı masanın altına sokup savunma yapacak halimiz yok. Sürekli susturulup sindirilmeye çalışılmamız kimyamızı bozuyor" sözleriyle duruşma salonu karıştı. Münevver Karabulut'un kardeşi Enver masaya sertçe vururken anne Nagehan Karabulut "Ne kimyası ulan. Kimyası bozuluyormuş. Bizim kimyamız bozuldu" diye bağırdı. Enver Karabulut ağlama krizine girerek duruşma salonunu terk etti.

YOLDA ŞAKALAŞMIŞ

Duruşmada tanık olarak dinlenen, Cem Garipoğlu'nu Bahçeşehir'den Etiler'e götüren korsan taksinin şoförü Mehmet Ceyhan Benice "Yolda şakalaştık. Ertesi gün sabah uçağıyla Rusya'ya gideceğini, babaannesine veda etmek için Etiler'e gittiğini anlattı" dedi. Duruşmanın talepler bölümünde söz alan Epözdemir, villanın arka taraftaki kameraların da incelenmesini istedi. Mahkeme, villanın arka tarafındaki kameraların yeniden incelenmesine, Cem Garipoğlu'nun testereyi satın aldığı nalburun tanık olarak dinlenmesi için zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

'Adalet yok, ilahi adalet var'
Avukat Rezan Epözdemir, kamera kayıtlarının olmamasına tepki göstererek, "Nasıl oluyor da bin kişilik bir holdingin kamera kayıtları yok. Davada garip gelişmeler yaşanıyor" diye konuştu. Epözdemir, Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun üzerinde maktulün kanı bulunan iki gömleği ve iç çamaşırının mahkeme huzurunda incelenmesini talep edeceklerini söyledi. Anne Nagehan Karabulut, "Bu ülkede adalet yok, ilahi adalet var. Sonuna kadar davamıza devam edeceğiz" derken baba Süreyya Karabulut da "Yargıya güvenimiz kalmadı" şeklinde konuştu.