"Nazlı'nın itildiğini sanıyoruz"

İstanbul'da bir apartman boşluğunda ölü bulunan Nazlı Sinem'in babası ile avukatı, tutuklu sanıklar Can-Emre Paksoy kardeşler hakkında şikâyet dilekçesi verdi. Avukat Epözdemir'e göre, genç kız camdan itilmiş olabilir

Perşembe 30.09.2010
ABONE OL
İstanbul Beyoğlu'nda bir apartmanın havalandırma boşluğunda ölü bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun babası Ergun Erköseoğlu, evin sahibi olan Emre ve Can Paksoy kardeşlerden şikâyetçi oldu. Erköseoğlu "Ortada bir cinayet varsa mutlaka aydınlatılmalı" derken, avukat Rezan Epözdemir, genç kızın camdan itildiğini düşündüklerini söyledi. Ergün Köseoğlu, avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte Beyoğlu Adliyesi'ne gelerek soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına, Emre ve Can Paksoy hakkında şikâyet dilekçesi verdi. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan acılı baba, karşı taraftan kimsenin başsağlığı dilemediğini belirterek, "Mezuniyet hediyesi için kızıma sürpriz olsun diye bir tekne almıştım. Adını da 'Kuzu' koymuştum. Çünkü kızıma her zaman 'Kuzum' derdim. Kuzumun 'Kuzu'su boş kaldı" dedi.
ELBİSENİN KOLU NEREDE?

Kızının ölümünün Adli Tıp Kurumu raporuyla çözüleceğini kaydeden Erköseoğlu, cinayet şüpheleriyle ilgili olaraksa, "İntihar edebileceğine inanmıyorum. Ama içeride iki tane delikanlı var. Türk milletine sesleniyorum; lütfen şu erkek çocuklarının içine Allah korkusu versinler. Kız çocuklarının daha akıllı, mantıklı olduğunu görüyorum ama erkek çocukları ne yapıyorlar, nasıl yaşıyorlar bilemiyorum" dedi. Avukat Epözdemir'in aile dostu olduğunu belirten Erköseoğlu bir şüphesini de "Kızım olay günü giydiği elbiseyi alınca bana fotoğrafını göndermişti. Elbisesini çok beğendiğimi söylemiştim. Tek kolluydu. Düştüğü yerde çekilen fotoğraflarda ise elbisenin kolu yoktu. Kolu neredeydi" diye dile getirdi.

'İFADELERİ ÇELİŞKİLİ'
Avukat Rezan Epözdemir de olayın çözülmesi için savcılığa taleplerini ilettiklerini kaydederek, "Şüpheliler, 'Daha önce hiç görüşmedik' diyor poliste. Savcılıkta ise, 'Kasımda kuzenim tanıştırmıştı bizi' diyorlar. Adli Tıp raporu ve DNA analizinin bir aya kadar tamamlanacağını düşünüyorum. İntihar mı cinayet mi ortaya çıkacaktır" dedi. Gece arkadaşının nişanına eğlenmeye giden birinin intiharı düşünmesinin pek mantıklı olmadığını ifade eden Epözdemir, "Düşerken klimanın dış makinesine takılma ve elbisenin yırtılma ihtimali de var. İtildiğini düşünüyoruz" yorumunu yaptı.