Başbakan'ı güldüren not

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 14.12.2010 09:58 ABONE OL
TBMM Genel Kurulu'nda, 2011 Mali Yılı Bütçesi'nin tümü üzerinde görüşmeler devam ederken, Bakanlar Kurulu sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilen bir not Erdoğan'ı dakikalarca gülmesine neden oldu.

Dün TBMM Genel Kurulu'nda, 2011 Mali Yılı Bütçesi'nin, tümü üzerindeki görüşmeler için Meclis'e gecikmeli olarak gelen Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli'nin Genel Kurul'da bütçe üzerine grubu adına konuşma yaptığı sırada Genel Kurul salonuna geldi.

Erdoğan gelmeden önce konuşmaları kuliste izlemeyi tercih eden Milletvekilleri, Başbakan'ın Genel Kurul salonuna girmeleri ile birlikte onlar da toplu halde salona girmeyi tercih ettiler.

Bu arada bazı milletvekilleri, kulis bahçesinde sigara içen diğer milletvekillerinin Genel Kurul salonuna girmelerini isteyerek, "Patron burada" diyerek Erdoğan'ın geldiğini işaret ettiler.

-ERDOĞAN'I GÜLDÜREN NOT-

Erdoğan'a sık sık milletvekilleri tarafından notlar iletildi. Erdoğan, gelen notların bir kısmını cebine koyarken, birkaç notu da önünde duran dosyanın arasına yerleştirdi.

Erdoğan'a daha sonra "A4" kağıdına yazılan bir not iletildi. Erdoğan bir iki dakika notu okudu ve gülümsemeye başladı. Erdoğan daha sonra notu yanında oturan Devlet Bakanı Cemil Çiçek'e gösterdi. Çiçek bir süre notta yazılanlara baktı ve gülmeye başladı. Erdoğan ile Çiçek'in bir süre notta yazılanlara güldükleri dikkat çekti.

Notta nelerin yazıldığı öğrenilemedi ancak, Çiçek ile Erdoğan'ın gülmesine neden olan notta neyin yazıldığı AKP vekiller tarafından da merak konusu oldu.

-JESTE ALKIŞLA JEST-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, konuşmasının sonuna doğru söylediği, "Umarım bu AKP'nin son bütçesi olur" sözlerine Erdoğan gülerek tepki gösterirken, Genel Kurul salonunda bazı AKP'li milletvekilleri ise, "olur tabi, çok beklersin" şeklinde tepkilerini gösterdiler.

Bahçeli konuşmasını tamamladıktan sonra, kürsüden ayrılmadan Bakanlar Kurulu sıralarına dönerek Erdoğan'ı başıyla selamladı. Erdoğan da önce başıyla selam verdi ardından bir iki saniye de olsa Bahçeli'nin konuşmasını alkışladığı gözlendi.

VEKİLLER ÇAY REKORU KIRDI

Öte yandan bütçe maratonunda milletvekilleri çay ve kahve tüketiminde adeta rekor kırdı. Vekiller her gün içtikleri çay ve kahvenin iki katını tükettiler. Milletvekillerin en çok tercihi ettiği ise çay oldu.

-BAŞBAKAN, DOSYALARLA KÜRSÜYE ÇIKTI-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını yapmak için kürsüye saat 19.15'de geldi. Başbakan'ın kürsüye çıkarken elindeki dosyalar da dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU