Sesimi sadece millet keser

Başbakan Erdoğan kendisini yüksek sesle eleştiren CHP'lilere "Bağırmakla, çağırmakla benim sesimi siz kesemezsiniz. Sesimi sadece milletim kesebilir" dedi. Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği bütün dosyaların boş çıktığını belirten Erdoğan "Gene çaktın, gene çaktın" diye konuştu

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 14.12.2010 ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddialarında bulunan Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği bütün dosyaların boş çıktığını belirterek, "Yine çaktın" yanıtı verdi. Erdoğan, sesini kesmeye çalışan CHP'li milletvekillerine de, "Bağırmakla, çağırmakla benim sesimi kesemezsiniz. Benim sesimi bu ülkede sadece milletim kesebilir" dedi. Erdoğan, 2002'de yapılan kamuoyu anketlerinde en az güvenilen kurumların başında siyasetçilerin geldiğini belirterek, "Siyasetçi, yalan söyleyen olarak anılıyordu. Milletimizin teveccühüne güvenerek, AK Parti siyaseti temize çeken bir partidir" dedi.

'ASLI ASTARI OLMAYAN BELGELER'
Erdoğan, konuşması sırasında partisine ve hükümete yönelik yolsuzluk iddiaları ortaya atan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şöyle seslendi: "Elinde aslı astarı olmayan belgeleri şimdi burada da salladı. Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Sayın Kılıçdaroğlu, benim belediye başkanımla (Kadir Topbaş) ilgili birçok şey söyledi. Belediye başkanımın dokunulmazlığı yok. Hadi yargıya götürseydin. Ne oldu. Bugüne kadar açtığın bütün dosyaların içi hep boş çıktı boş." Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında Kayseri Büyükşehir Belediye ile ilgili ortayla attığı yolsuz iddiasına da sert yanıt veren Erdoğan şöyle dedi: "Hemen irtibatı kurduk. Benim Belediye Başkanım (Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki) o kişiyle ilgili dava açmış. 27.6.2007'de Hacı Ali Hamurcu'yu yolsuzluktan dolayı ihbar etmiş. Bu şikayeti AK Partili belediye başkanı yaptı. O kişi 20 gün sonra yakalanıp ifadesi alındı. Kaybolan ifade yok, hepsi kayıt altında. Yargılama sonunda bu kişi 6 yıl 14 gün cezaya mahkum olmuş. Cezası Yargıtay tarafından onanmış. Bu zat cezaevinde. Kaybolmamış şu andan hapiste. Yine çaktın, yine çaktın." Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun uygulanan ekonomik programın Bülent Ecevit döneminde yürürlüğe konulduğu yönündeki sözlerine yanıt verirken CHP sıralarında yükselen seslere, "Bağırmakla, çağırmakla benim sesimi kesemezsiniz. Benim sesimi bu ülkede sadece milletim keser" çıkışı yaptı.

Ergun AKSOY - Şenol ATEŞ - Hazal ATEŞ - Uğur BECERİKLİ - Hamdi ATEŞ - Ali EKEYILMAZ / ANKARA

BUGÜN NELER OLDU