'Taşeronluk yapanları Allah affetmeyecek'

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 14.12.2010 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında hükümeti yabancı projelere taşeronluk yapmakla suçladı. Bahçeli konuşmasında su mesajları verdi:
Üniversitelerde etnik nifak tohumlarının ekilmeye çalışıldığını görüyoruz. Ateş bacayı sarmadan yerinde söndürülmelidir. Üniversite gençliğine gereken hoşgörü gösterilmelidir. Polis orantısız güç kullanmamalıdır. Üniversite yönetimleri de üzerlerine düşeni yapmalıdır. Muhalefet partilerinin de sorumluluğu unutulmamalıdır. Son gösterilerin Meclis'e taşınması ve ana muhalefetin aracılık etmesi bu sorumlulukla bağdaşmamıştır.
Hükümetin dışarıda sıfır sorun hezeyanlarında, samimiyet ve ciddiyetten söz etmek mümkün değil. Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesi vazgeçilmezliğini hala korumaktadır. Başka bir hayalperestliğe ihtiyaç yoktur. Ülkenin itibarının artığını söylemek sanaldır, yalandır.
Ordunun darbeci olarak gösterilmeye çalıştığı bir dönemde bölücülerin şımartıldığı bir ortamda istikrar içinde olduğumuz AK Parti iktidarının şuurunu kaybettiğinin göstergesidir. Osmanlı Devlet Sistemi'nin kurulacağı aymazlıktan öte saflık, gerçeklerden kopukluktur. İç bütünlüğümüz bile tartışmalı haldeyken ilgi taşıyacak projeleri gündeme taşımak doğru olmayacaktır. Yabancıların projelerine taşeronluk yapanları ne Allah, ne aziz millet affetmeyecektir.
BUGÜN NELER OLDU