Midesinden 1 kilo kokain çıktı

Midesinde taşıdığı kokaini Türkiye üzerinden Nijerya'ya götürmek isteyen kurye, uçakta rahatsızlanıp yuttuğu kokain kapsüllerinden bazılarını çıkarınca yakayı ele verdi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 22.12.2010 14:23 ABONE OL
İstanbul narkotik polisinin Atatürk Havalimanı'nda yaptığı çalışmada Brezilya'dan gelen ve durumundan şüphe edilen Saha F. İsimli Gine uyruklu yolcu gözaltına alınarak valizinde arama yapıldı. Aşırı kilosu ve yöresel giyimiyle dikkat çeken zanlının valizindeki aramada yaklaşık 800 gram kokain ele geçirildi. Ancak polis ekipleri zanlının midesinde de kokain olabileceğini düşünerek hastaneye sevk etti. Yapılan kontrolde midesinden kapsüller halinde 1 kilo 298 gram kokain çıkarılan Saha F. Sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

140 kilo ağırlığında ve üzerinde ülkesinin yerel kıyafetleri bulunan zanlının para karşılığı kokain taşıdığını söylediği öğrenildi. Ülkesinde rüya tabiri yaparak geçimini sürdürdüğünü anlatan zanlının sorgusunda ilginç bir ayrıntıya daha ulaşıldı. Buna göre midesinde taşıdığı kokain yüzünden rahatsızlandığı ve kokainin bir kısmını çıkardığı ortaya çıktı. Zanlının uçakta çıkardığı kokain kapsüllerini de yanına alarak havalimanındaki kontrol noktasına geldiği öğrenildi. Zanlı Saha F. sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Havalimanındaki diğer operasyonda yine Brezilya'dan gelen A.S isimli yolcu gözaltına alınarak çantasında arama yapıldı. Uyuşturucuya rastlamayan polis bu sefer şüphelinin üzerinde arama yaptı. Aramada zanlının 1840 gram kokain ve 1 buçuk gram marihuana taşıdığı tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

İstanbul'da sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonunda ise Kumkapı bölgesinde biri yabancı uyruklu 5 kişinin yakalandı. Şüphelilerle birlikte 515 gram kokain ile uyuşturucudan elde edildiği tahmin edilen yaklaşık 8 bin TL para ele geçirildi. Şüphelilere ilişkin adreslerde yapılan aramalarda kokainin kaynatılarak taş haline getirilmesinde kullanılan malzemeler ele geçiren polis, N.Ş., B.M., A.O., B.Ç. ve C.K. isimli şüphelileri gözaltına aldı.

BUGÜN NELER OLDU