Devletin zirvesinden Noel mesajları

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Devletin zirvesi, Hıristiyan dünyasının Noel bayramını mesajlarla kutladı:
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Aynı sevinç ve ümitleri paylaşan tüm vatandaşlarımız, kökenleri ve inançlarından bağımsız olarak, Cumhuriyetimizin eşit mensupları ve halkımızın ayrılmaz birer parçasıdır. Türkiye bölgesinde ve dünyada barış ve istikrara katkıda bulunmaya devam edecek. Farklı kültürler ve inançlar arasında diyalog sağlamaya yönelik çabaları da aktif olarak destekleyemeye devam edecek.
Başbakan Tayyip Erdoğan: Bugün dünyanın bazı bölgelerinde İslamafobi, antisemitizm ve Hristiyanlık karşıtı düşünceler olsa da, bu topraklarda yeşeren ve binlerce yıldır kök salan İslam anlayışı sevgiyi, dayanışmayı, barışı ve hoşgörüyü temel alan bir geleneğe yaslanmaktadır. Bu anlayış gereği, Hristiyan ve Yahudi vatandaşlarımız, bu topraklarda asırlardan beri kendi inançlarını, kendi geleneklerini en güzel biçimde yaşıyorlar; bundan sonra da huzur ve emniyet içinde yaşamaya devam edeceklerdir.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Noel'i, Anadolu topraklarında karşılayan Hıristiyan yurttaşlarımız ile konuklarımıza, Noel'i, yeni yılı umutla, coşkuyla karşılayan Hıristiyan alemine huzur, barış ve mutluluk diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU