İki belediyede yolsuzluk araması

Silivri ve Maltepe belediyelerindeki yolsuzluk iddialarını soruşturan savcılık, kayıtları inceledi

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Silivri Belediyesi ile Maltepe Belediyesi'ne yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'nca belediye kayıtlarında inceleme yapıldı. Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla harekete geçen polis, her iki belediyenin bazı kayıtlarına incelenmek üzere el koydu.

'ÇÖP İHALESİ'
Silivri Belediyesi'nin çöp hizmeti ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla, Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, savcı nezaretinde dün akşam saatlerinde Silivri Belediyesi'nin ek hizmet binasına geldi. Baskında, ihale ile ilgili çok sayıda evrak incelemeye alındı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, "Silivri Belediyesi'nde asla böyle bir usulsüz durum olması mümkün değildir. Böyle bir suiistimal görüntüsü yaratarak bizi yıpratmaya çalışan insanlara da savcılığın yaptığı inceleme sonucunda en büyük yanıtı vermiş olacağız" diye konuştu.

HAKSIZ KAZANÇ İDDİASI

Maltepe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün Senfoni Orkestrası'nda yolsuzluk yaptığı iddiasıyla ilgili olarak soruşturma başlatan Kartal Cumhuriyet Savcılığı da, belediyede inceleme yaptı. Savcılığın talimatı üzerine önceki gün harekete geçen Mali Şubesi ekipleri, belediyeye baskın düzenledi. İncelenmek üzere bazı bilgisayar kayıtlarına el konuldu. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bingöl'ün oğlu sanatçı Evren Bingöl'e ait olan şirkete bir yılda 825 bin TL haksız kazanç sağlandığı iddia ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU