Hepimizin gündemi

Milletvekili eşlerine seslenen Emine Erdoğan, "Sokak çocukları, özürlü çocuklar, aile içi şiddet, töre cinayetleri, göç gibi sorunlar, mağdurların olduğu kadar bizim de gündemimizde olmalı" dedi

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Sokak çocukları, özürlü çocuklar, o çocukların ve onların anne babalarının olduğu kadar bizim de meselemizdir. Aile içi şiddet, töre adı altında işlenen cinayetler, istismarlar, göç, terör, bu sorunların mağdurlarının olduğu kadar bizim de gündemimizde olmak zorundadır'' dedi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları'nın parti genel merkezinde dün düzenlediği Genişletilmiş 23. Dönem Milletvekili Eşleri Toplantısı'na katılan Erdoğan, yaptığı konuşmada toplumlar gelişirken bir kısım sorunların derinleştiğini belirterek ailenin bu açıdan büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Ailenin parayla satın alınamayacak, yerine başka ilişkiler geçirilemeyecek kadar değerli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Aile kurumunu yıkan ya da yıpratan bir toplum, yerine başka hiçbir şey koyamayacağı için yok olmaya, yozlaşmaya, silinmeye mahkumdur'' dedi. Erdoğan bu çerçevede çocukların durumunun büyük önem kazandığını belirterek şunları ifade etti:

PROGRAMLARIN ÖNEMİ
"Yoksulluk, yoksulların derdi olduğu kadar, varlıklıların da derdi olmak zorundadır. Eğitimsizlik, okula gidemeyenlerin sorunu olduğu kadar, okumuşların da sorunu olmalıdır. Sokak çocukları, özürlü çocuklar, o çocukların ve onların anne babalarının olduğu kadar bizim de meselemizdir. Aile içi şiddet, töre adı altında işlenen cinayetler, istismarlar, göç, terör, bu sorunların mağdurlarının olduğu kadar bizim de gündemimizde olmak zorundadır." Milletvekili eşlerine yönelik konuşmasında, şiddet ve istismar yüklü programların ailevi ve manevi değerler üzerinde, etkisi sonradan görülecek çok ciddi tahribat yapabildiğini ifade eden Emine Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye bugün, bir yandan ekonomisini büyütürken, diğer yandan da gelir dağılımındaki adaletsizlikle mücadele ediyor. Bugün bir yandan demokrasi ve özgürlükler en yüksek standartlara ulaşırken, eş zamanlı olarak, manevi değerlerimiz de muhafaza ediliyor. Her ne pahasına olursa olsun zenginlik anlayışı değil, hırsla ve sınırsız tüketim anlayışı değil, birlik, beraberlik, kardeşlik içinde bir ilerleme gözetiliyor. İşte Türkiye, dünyaya örnek teşkil eden böyle bir kalkınma modeliyle, bugün herkesten çok daha fazla geleceğe umutla bakıyor."

BUGÜN NELER OLDU