'Dostluk, ölümlerin üzerini örtemez'

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazar 26.12.2010 ABONE OL
İSRAİL: İsrail'le barışma irademiz var. 2 dakikada yangına uçak göndermeye karar verdik. Ama vatandaşlarımız öldürüldü. Hiçbir dostluk bu gerçeği örtemez. O gün sabaha kadar İsrail'i uyardık. Karasularına girmeyeceğini bildirdik. Buna rağmen yaptılar. Türkiye bu kadar aciz değil. "Düşman değiliz. Dostuz yanlış yaptık" derlerse sorun aşılır. Karşı olduğum için değil ama Mavi Marmara'yı karşılamayacağım.
ABD İLE İLİŞKİLER: Sadece askeri temelde baktığı bir müttefik olmak istemiyoruz. Ekonomik temelle de müttefik olmak istiyoruz. ABD'yle en krizli dönemden geçtiğimiz doğru değil. Edelman'ın eleştirilerini ABD yönetiminin görüşleri gibi takdim etmek yanlıştır.
WIKILEAKS : İsraille ilgili şüpheler var ama kesin bilgi yok. Türkiye'yle ilgili sızdırılan belgelerin içeriği Başbakan'la ilgili olmayan iddiaların yayılması şüphe doğurdu: Wikileaks 6 ay içinde İsraille ilgili belgeleri yayınlayacağını söylüyor. Göreceğiz.
CLİNTON ÖZÜR DİLEDİ Mİ? (ABD Dışişleri Bakanı) Clinton belgelerin ortaya çıkardığı sonuçlar dolayısıyla benden özür diledi. Türkiye'de "Özür mü diledi, yoksa üzüntü duyduğunu mu söyledi?' diye tartışma başladı. Ben dışişleri bakanıyım, neden yalan söyleyeyim. Clinton'a toplantıdan ayrılırken "Özür dilediğinizi söyleyeceğim" dedim, "Söyleyin" dedi.

BUGÜN NELER OLDU