'Kılıç' operasyonu için start verildi

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 27.12.2010 ABONE OL
Kurultay'da yenilediği Parti Meclisi'nden (PM) sonra Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kadrosunu da açıklayarak seçim vitrinini oluşturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, örgüt operasyonu için düğmeye basacak. Bu çerçevede il yönetimleri PM üyelerine dağıtıldı. Her PM üyesi bir ilden sorumlu olacak. Yanına milletvekillerini de alıp o ili seçime hazırlayacak, rapor tutarak, bilgilendirecek. CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre, CHP'deki en büyük örgüt operasyonu Ankara ve İstanbul'da yapılacak. Eski Genel Sekreter Önder Sav döneminde MYK'dan kaydırılarak İstanbul İl Başkanlığı'na getirilen Berhan Şimşek ile Sav'a yakınlığı ile tanınan Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı'nın yerine yeni isimlerin getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu iki dev metropolde partinin üyelik yapısının da sil baştan ele alınacağı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu, illerde oluşturulacak yeni yönetimler konusunda örgüt temsilcileri ve milletvekillerinden 'kavgasız-gürültüsüz' işbirliği yapmalarını da istedi. Kılıçdaroğlu'nun, "Artık 'onun adamı, bunun adamı' dönemi kapandı. Herkes partinin adamı olacak. Kavgaya taraf olanların hiçbirini göreve getirmem, görevde tutmam" dediği belirtiliyor.

KAPALI GRUP TOPLANTISI

CHP lideri, yeni dönem için bir başka yeniliğe de hazırlanıyor. Uzun zamandır yapılmayan 'kapalı grup' toplantılarına yeniden başlanılacak. Böylece, milletvekillerinin genel başkanın ve yöneticilerin önünde içlerini rahatça dökmeleri ve fikirlerini özgürce dile getirmelerine fırsat tanınacak. Ayrıca Kılıçdaroğlu, yoğun programlarından fırsat buldukça milletvekilleri ile bir araya gelerek yemek yiyecek ve onlara kendi kampanyaları için moral destek verecek.

TEKİN, AŞURE DAĞITTI
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Etimesgut İlçe Teşkilatı'nca düzenlenen "Aşure Paylaşımı'' törenine katılarak halka aşure dağıttı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in İzmir ile ilgili sözlerini hatırlatan Tekin, "Çelik önce İstanbul'la ilgilensin" dedi.

TAMAYLIGİL'E TEBRİK
CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Genel Sekreterliği'ne seçilen Bihlun Tamaylıgil'i tebrik etti. Baykal, Tamaylıgil'i yanaklarından öptü.

YUMRUĞA DAVA AÇACAK
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, partisinin Bahçelievler İlçe Teşkilatı'nca düzenlenen kahvaltıda kendisi ile Gürsel Tekin'in tartıştığı yönündeki iddiaları yalanlayarak haberi yapan basın kuruluşları hakkında dava açacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU