Vekiller, akülü sandalye için yarıştı

Engelliler yararına düzenlenen otomobil slalom yarışına 22 milletvekili katılırken, görme engelli Ayva ile Şentürk'ün esprileri güne damgayı vurdu

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 27.12.2010 ABONE OL
TBMM'nin 90'ıncı Kuruluş Yılı etkinlikleri kapsamında milletvekilleri otomobille slalom yarışı yaptı. Parlamenterler Spor Kulübü Derneği ile Ankara Otomobil Sporları Kulübü'nün (ANOK), engelliler yararına ortaklaşa düzenlediği otomobil slalom yarışında birinciliği, erkeklerde AK Parti Bursa milletvekili Mehmet Tunçak, bayanlarda ise AK Parti Konya milletvekili Ayşe Türkmenoğlu kazandı. Birincilere ödüllerini TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin verdi. İki parkurdan oluşan yarışmaya 22 milletvekilinin yanı sıra TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan ile yardımcısı Sadık Yamaç katıldı. Engellilere 90 akülü sandalyenin verileceği yarışta kadın milletvekilleri AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz ile Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu yer aldı.

"NAL TOPLUYORDU"
Görme engelli AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile şarkıcı Metin Şentürk ise yaptıkları esprilerle yarışa katılanları kırdı geçirdi. Yarışma öncesi Ayva ile Şentürk gösteri sürüşüne katıldı. Ayva, "Metin copilot, ben asıl pilot" dedi. İkili, Bakan Aliye Kavaf'ı da "arabayla gezmeye" davet etti ancak ikna edemedi. Şakalaşma sırasında Ayva, Şentürk'e "Metin, baktım önde kimse yok, arkaya baktım nal topluyordun herhalde" derken, Şentürk, "Senin dokunulmazlığın var. Onun içindir" yanıtını verdi. Ayva'nın "Dokunulmadık yerimi mi bıraktın? Her yerime dokundun" yanıtı herkesi güldürdü. Şentürk'ün, "Bir asfalt, bir de Metin mi ağlıyordu?" sorusu üzerine Ayva, "Bir asfalt, bir Metin, bir de asfaltın anası ağlıyordu" karşılığını verdi. Gazetecilerin "Deneyiminiz var mı?" sorusuna ise Ayva, "Ara sıra kullanıyorum" dedi.

EN HIZLI VEKİL TUNÇAK

Milletvekillerinin zamana karşı gerçekleştirdiği yarışmada, erkeklerde birinciliği 33.10 saniye ile AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, ikinciliği 33.54 saniye ile Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve üçüncülüğü de 33.56'lık zamanıyla Samsun Milletvekili Fatih Öztürk aldı. Bayanlarda ise 43.64'lük derecesiyle Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu birinci olurken, Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz da 45.17'lik zamanıyla ikinci sırada yer aldı. Şampiyon olan Tunçak, "Bursaspor şampiyon oldu, biz de Bursa'yı temsilen şampiyon olduk" dedi.

BUGÜN NELER OLDU