Mesut Yılmaz: Mesele çarpıtılmış

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, bazı gazetelerde yayımlanan ve kendisine atfedilen devlet sırrı, örtülü ödenek, Susurluk raporu ve orman yangınlarına ilişkin sözlere ilişkin olarak, ''Gazetedeki haber tamamen yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Mesele tamamen çarpıtılmış, sansasyon merakına kurban edilmiş, doğrusu söylediğim gibi'' dedi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 27.12.2011 11:31 ABONE OL
Mesut Yılmaz, eşi Berna Yılmaz ile birlikte İstanbul'dan Los Angeles'e hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda bir gazetede yayımlanan ve kendisine atfedilen devlet sırrı, örtülü ödenek, Susurluk raporu, Yunanistan'da çıkarıldığı iddia edilen orman yangınlarına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

''Gazetedeki haber tamamen yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Bu sabah Anadolu Ajansı'na gerekli açıklamayı yaptım. Zannediyorum Yunanlı dostlarımız da biraz acele etmişler tepki göstermekte. Benim oradaki kastım Türkiye'deki orman yangınlarıyla ilgili. Türkiye'de 1990'lı yıllarda meydana gelen büyük çapta ve yangın orman yangınlarının Yunan gizli teşkilatıyla ilişkili olduğuna ilişkin bazı bilgiler, değerlendirmeler vardı. Ben bunlar kesinlik kazanmadıkça, kanıtlanmadıkça bunların yayınlanmasının Yunanistan'la ilişkilerimiz açısından yanlış olacağını, bu nedenle devlet kapsamı içinde düşünülmesi gerektiğini ifade ettim. Mesele tamamen çarpıtılmış, sansasyon merakına kurban edilmiş, doğrusu söylediğim gibi.''

Yılmaz, ''haberi veren gazete mi çarpıtmış?'' sorusu üzerine ''Maalesef, zaten manşetle haber tamamen farklı'' cevabını verdi.

Mesut Yılmaz, bir gazetecinin ''Haberde Azerbaycan'daki darbe girişimi iddiaları da var, bu konudaki görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine de ''şimdi onu şey yapmayın'' diyerek cevap vermedi.

BUGÜN NELER OLDU