Eski istihbaratçı adres verdi

Emekli Jandarma İstihbarat Astsubayı Hüseyin Oğuz'dan şok iddia: Yeşil yaşıyor. Derin bir yapılanma tarafından korunuyor. Şu anda Belarus'ta. Sık sık Türkiye'ye gidip geliyor

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 27.12.2011 ABONE OL
Susurluk hükümlüsü ve eski Özel Harekat polisi Ayhan Çarkın, "Devlet adına bin kişiyi öldürmüşümdür" dedi, gözler derinlere çevrildi. Ayhan Çarkın'ın iddiaları derin çarkı döndürdükçe Ankara'da özel yetkili savcılık düğmeye bastı ve faili meçhuller soruşturması başladı. Susurluk hükümlüsü Ayhan Çarkın, eski MİT mensubu Tarık Ümit'in meçhul mezarını ararken bu kez eski bir meslektaşından çok önemli iddialar geldi.

YILAN HİKAYESİ
Emekli Jandarma İstihbarat Astsubayı Hüseyin Oğuz, "geçmişe dair" TAKVİM'e önemli açıklamalarda bulundu. Oğuz, adı karanlık cinayetlere karışan ve yaşayıp yaşamadığı yılan hikayesine dönen Yeşil'in hayatta olduğunu söyledi. Oğuz, "Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım sağ. Halen Belarus'ta yaşıyor" dedi. Eski istihbaratçı Oğuz, iddialarına şöyle devam etti: "Yeşil hala devlet tarafından korunuyor. Yıldırım yani Yeşil'in hakkında Kırmızı Bülten olmasına rağmen hala yakalanamıyor. Çünkü arkasında derin bir yapılanma var. Yeşil zaman zaman Türkiye'ye giriyor. Varın gerisini siz düşünün. Mahmut Yıldırım, Türkiye'de gerçekleştirdiği her olaydan sonra Belarus'un başkenti Minsk'e tatile gönderilirdi. Yani ödüllendirildi. Tüm bildiklerimi devlete anlattım. Ancak buna rağmen tanık korumaya alınmadım. Bu konu ve diğer konulara ilgili tüm bildiklerimi gerekli yerlere ilettim. Yakında piyasaya çıkacak olan 'Karanlık Güçler Çeteler ve Faili Meçhul Cinayetler' adlı kitabımda da tüm bilgileri anlattım. Ben hala yaşam mücadelesi veriyorum. Maddi ve manevi olarak bittim. Bana çobanlık bile yaptırmadılar. Buna rağmen yine de bildiklerimi açıkça söylüyorum. Ancak yine de size her şeyi anlatamam. Çünkü bildiklerimin onda dokuzunun bende kalması 'yaşamam' için gerekiyor."