Verilmiş sözlerin ses kayıtları, ortak metin var

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 31.12.2011 ABONE OL
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kısmen veto edilen, milletvekillerinin emeklilik maaşlarına zam öngören yasal düzenleye ilişkin, Meclis'teki partiler arasında mutabakat bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:
* AKŞAM BAŞKA SABAH BAŞKA: Konu geldiğinde arkadaşlarıma şunu söyledim: '4 parti grup başkan vekilleri ile eğer ortak metin üzerinde anlaşıyorsanız ben buna evet derdim ama anlaşmıyorsanız o zaman evet demem söz konusu değil'. Nitekim Meclis Başkan Vekili Meral Hanım'ın da yaptığı bir açıklama var. Kendilerine de verilmiş sözler var. Bunların da ses kayıtları var. Burada hepsinin bir ortak metin etrafında anlaştıkları söz konusuydu. Daha sonra ne yazık ki bizi üzen budur 'Akşam başka sabah başka' bu tür özellikler dürüst olmayan bir siyasetin ifadesidir.
* LOJMANLARI SATTIK, KİMSE TEŞEKKÜR ETMEDİ: İktidara ilk geldiğimizde ilk yaptığımız iş milletvekili lojmanlarını satışa çıkarmak olmuştur. Bugün ileri geri konuşan bu yazılı ve görsel medyanın mensupları kalkıp da teşekkür ettiler mi? Bugün özellikle çalışan milletvekili arkadaşlarımla ilgili söylüyorum. Bir defa sürekli olarak illerine gidip gelmeleri zarureti var. Gelen misafirlerini ağırlama mecburiyetleri var. Bunların hiçbir ekstrası yoktur. Milletvekili arkadaşlarımızın altında onlara tahsis edilmiş araba yoktur. Onlara tahsis edilmiş şoförleri yoktur.
* GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ: Tabii biz Cumhurbaşkanımız'ın bu iadesindeki gerekçeleri gözden geçirerek belki emekli milletvekillerimizle ilgili yüzde 42 yüzde 60 oranını bir değerlendirip bu değerlendirmeye göre arkadaşlarımızla bir karara varacağız ve bu şekilde de Meclis'ten bunu geçireceğiz. Bu spekülasyonları acımasız buluyorum.

BUGÜN NELER OLDU