Eğitim Komisyonu'nda kavga çıktı

"4+4+4" Düzenlemesinin görüşüldüğü komisyonda yine kavga çıktı. Salona yaklaşık 100 AK Parti'li milletvekili çıkarma yaparken, muhalefete yer kalmadı. Çıkan kavgada bazı milletvekilleri ezilme tehlikesi geçirdi, sandalyeler kırıldı.

Eğitimde tartışmalara neden olan "4+4+4" sisteminin görüşüldüğü TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda ilginç bir olay yaşandı.

AK Parti'li 100-150 milletvekili bu sabah kahvaltıda bir araya geldi. Yapılan görüşmelerin ardından yaklaşık 100 milletvekili, saat 15.00'teki görüşme öncesinde hep birlikte salona gitti.

AK Parti vekiller komisyon toplantısı başlamadan tüm sandalyelere oturdu.

Muhalefet milletvekillerine yer kalmadı.

Muhalefet partisi milletvekillerinin komisyon salonuna gelmesi üzerine AK Parti'li yaklaşık 20 milletvekili, kürsü önünde barikat kurdu. AK Partililer, CHP'li milletvekillerinin kürsüye yaklaşmasını engellemek için çaba sarfetti.

CHP'li milletvekilleri, komisyona üye olan 9 AK Parti'li dışındaki milletvekillerinin oturmasına kendilerine yer kalmadığı gerekçesiyle karşı çıktı.

AK Parti'li milletvekilleri, CHP'lileri salon dışına çıkarmaya çalıştı. Bu sırada aralarında CHP'li Nur Serter'in de bulunduğu bazı kadın milletvekilleri ezilme tehlikesi geçirdi.

Bu arada, itişmeler sırasında bir sandalyenin kırıldığı görüldü.

Sonuçta 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

MHP'li ve CHP'li vekiller teklifin kabul edilmesine de sert tepki gösterdiler.


BİZE ULAŞIN