Nazi benzetmesi

Milli Eğitim Komisyonu'ndaki kavgada AK Parti'yi suçlayan Bahçeli, "Alman Nazi yönetimine bile taş çıkarıldı" dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, eğitimi 4+4+4 yıl zorunlu hale getiren Yasa Teklifinin görüşmelerinde çıkan kavgaları eleştirerek, "Ortadoğu meclislerinde dahi bu nevi bir arsızlık yaşanmamıştır" dedi. Bahçeli, MHP grup toplantısında şu mesajları verdi:
Milli eğitimde yapılacak değişikliğin görüşülmesi esnasında yaşananlar, AKP'nin kabadayılığı, eşkıyalığı ve Meclis'i arenaya çeviren şuursuzluğunu göstermiştir. Düzenlemenin yangından mal kaçırırcasına yasalaşmasına uğraşma, despotluk olarak tanımlanacaktır. AKP böyle bir müstebit siyaset hastalığına yakalanmış ve Alman Nazi yönetimine bile taş çıkarmıştır.
Zorlamalarla ve emrivakiyle Genel Kurul'a getirilen teklifin mutlaka geri çekilmesi ve gerginliğin acilen sonlandırılması gerekir.
(Wikileaks belgeleri) Başbakanın sağlığı üzerinden yapılan haberlerin, 2 yıllık ömrü kaldığına dönük çirkin ve insafsız yayıncılığın bizim nezdimizde kıymeti bulunmuyor. Bir insanın sağlığı üzerinde soru işareti oluşturmak, ömrüne kulaktan dolma şayialarla vade biçmek en hafifiyle ahlaksızlık ve utanmazlıktır. Erdoğan bizim rakibimizdir. Sağlıklı ve vücut bütünlüğünün yerinde olmasını isteriz. Başbakana yönelmiş iddiaların açık bir tecavüz ve saldırı anlamına geldiği kanaatini taşıyoruz.
BİZE ULAŞIN