PKK'nın kaçırdığı polisin maaşı neden bloke?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van'ın Çatak İlçe Emniyet Amirliği'nde görevli iken bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırılan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının ödenmediğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Dün bir gazetede yer alan 'Altı aydır PKK'nın elinde olan polis memuru Nadir Özgen'in maaşının devlet tarafından bloke edildiği' yönündeki habere ilişkin A.A'nın sorusunu yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek, ''Maaş polis memurunun banka hesabına ödeniyor. Ama terör örgütünün parayı çekebilmesi ihtimaline karşı tedbiren banka tarafından bloke ediliyor'' dedi.

Bazı medya organlarında bu durumun çarpıtıldığını kaydeden Bakan Şimşek, polisin ailesine devletin gerekli yardımı yapacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, dün basında yer alan Van Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasında da polis memuru Özgen'in 9 Eylül 2012 günü saat 23.00 sıralarında istirahatli olduğu bir zamanda bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırıldığı belirtilerek, polis memurunun maaşının düzenli olarak Çatak İlçe Emniyet Amirliği tarafından banka hesabına yatırıldığı kaydedilmişti.

BİZE ULAŞIN